Копия Случайная новость

Етнотолерантна (її ще можна назвати етногеоекологічною) виявляється у повазі інтересів місцевих жителів. Це перш за все шанобливе ставлення до місцевого населення, збереження традиційних систем природокористування, повага та дотримання місцевих законів і звичаїв, а також внесок туризму в соціально-економічний розвиток даної території.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 26

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Швеція

Заснування у 1904 році Шведського футбольного союзу (ШФС) стало імпульсом для стрімкої популяризації гри в країні. Заснування у 1904 році Шведського футбольного союзу (ШФС) стало імпульсом для стрімкої популяризації гри. Реалізуючи принцип національної асоціації - "команда в кожному поселенні", активісти спорту на місцях масово організовували футбольні клуби. Наразі країна з дев'ятимільйонним населенням має понад 3 300 команд. Статистика стверджує, що кожен другий хлопчик і кожна п'ята дівчинка у віці від семи до 14 років організовано займаються футболом. Золота ера Національна збірна Швеції дебютувала на міжнародній арені 12 липня 1908 року, в Ґетеборзі розгромивши норвежців - 11:3. Наразі в її активі - 11 виступів у заключних стадіях чемпіонатів світу та чотири європейські фінали. А перший значний турнірний успіх датується 1924 роком, коли синьо-жовті в Парижі завоювали олімпійську "бронзу". Золота ера шведського футболу розпочалася в 1948 році з перемоги на Лондонській Олімпіаді. Світову першість 1950 року та Олімпійські Ігри 1952-го команда завершувала третьою. А на домашньому для шведів ЧС-1958 їх зупинили лише неповторні бразильці, перемігши господарів у фіналі - 5:2.
Успішні 1990-ті роки Другий успішний період випав на першу половину 1990-х. На чемпіонаті Європи 1992 року в рідних стінах шведи дійшли до півфіналу, а на першості планети-1994 в США здобули "бронзу". Під керівництвом Томмі Седерберга та Ларса Лагербека збірна Швеції п'ять разів поспіль пробивалася до фінальних турнірів чемпіонатів Європи та світу, в трьох із них - успішно долала груповий етап. Після невдачі у кваліфікаційному раунді ЧС-2010 Лагербек подав у відставку після 12 років роботи в команді.
Здобутки прекрасної статі Із 1970-х років у Швеції набув широкого розповсюдження жіночий футбол. Першу реєстрацію пройшли 728 дівчат, сьогодні ж у країні в усіх вікових категоріях, починаючи з 15 років, налічується понад 70 тисяч футболісток. Така масовість просто не могла не дати результату. В 1984 році жіноча збірна Швеції стала чемпіоном Європи, у 1987, 1995 та 2001 роках здобувала срібні медалі континентальної першості, в 1989-му - бронзові. В її активі також "срібло" та "бронза" чемпіонатів світу - відповідно 2003-го та 1991 років.
Леннарт Йоханссон на чолі УЄФА Визначною подією в історії шведського футболу стало 19 квітня 1990 року, коли почесного голову ШФС Леннарта Йоханссона обрали президентом Європейського футбольного союзу. Він очолив УЄФА у непростий період, проте під керівництвом шведа найпопулярніша гра у Старому Світі вийшла на новий якісний рівень. Ключовим досягненням цієї доби стала організація Ліги чемпіонів УЄФА. З 2004 по 2007 рік посаду директора-розпорядника УЄФА обіймав генеральний секретар ШФС Ларс-Крістер Ольссон.
Одним із стратегічних напрямків Шведського футбольного союзу є будівництво сучасних тренувальних баз. Погодні умови дозволяють проводити місцеві змагання просто неба лише з квітня по листопад, тож наявність критих комплексів є життєво необхідною умовою для клубів та національних команд, які прагнуть гідно виступати на міжнародній арені. Тим більше, що нинішньому поколінню шведських футболістів є на кого орієнтуватися. Окрім збірних, у європейських змаганнях відзначалися й клуби країни. Так, "Ґетеборг" у 1982 і 1987 роках вигравав Кубок УЄФА, а "Мальме" доходив до фіналу Кубку європейських чемпіонів-1978/79. [35].

До складу збірної входять такі клуби:

АІК: АІКа найбільш знаменита хуліганська фірма в країні - Firman Boys. В основному – праві. Свою знаменитість і репутацію хлопці заробляли не світячись перед камерами репортерів або дешевими PR-акціями, а як говориться, потом і кров'ю. Хлопці організувалися в 1991 році з метою згуртувати фанатів АІК-а. Firman Boys воювали і воюють з усіма, хто хоч якось висловлює свою нелюбов до АІКу, а таких по країні не мало. Офіційний колір бригади - помаранчевий, так як в перші роки свого існування хлопці вивертали бомбера навиворіт і носили помаранчевої стороною. Firman Boys йдуть британським шляхом, фільм Clock Work Orange, присвячений насильству, став символом Firman Boys, а чотири хлопці з бейсбольними бітами в руках (герої даного кіно) стали гербом банди. У 1992 році по дорозі на виїзд Firman Boys спалили церкву і ця подія отримала великий резонанс у мас-медіа. В 94-му під час ЧС був одна з найбільших бійок в історії шведського колофутболу, коли зійшлися фанати АІКа, основою яких були Firman Boys і Djurgardenа. Практично повністю був знищений паб, багато хто з учасників бійки був доставлений в лікарню, а на стінах того пабу до цих пір можна побачити плями крові. У 1995 році були великі заворушення на хокейному матчі і поліція ледь не вбила одного з учасників Firman Boys. Після матчу 20-а основних хуліганів з цього угрупування зійшлися з більш ніж сотнею фанатів Djurgardenа і вистояли. Firman Boys приписують і тероризування 32 офіційних суддів чемпіонату Швеції, і стрілянину в центрі Стокгольма, коли кілька людей були поранені. У 1999 році на матчі проти грецького АЕКа, Firman Boys вивісили банер з написом «ласкаво просимо до пекла, підари з АЕКа», поліцейські спробували зняти його і все закінчилося масовою бійкою та стріляниною поліції прямо на секторі.

Гетеборг: Кращий нестоличний клуб, кращі нестоличні фанати. Офіційний фан-клуб Гетеборга Anglarna був утворений в 1969 році з метою фінансової підтримки клубу. У Гетеборга є дві топ-бригади, це ультрова Ultra Bulldogs 1997 і хулсовая Wisemen. Останні відрізняються своєю жорстокістю і частим застосуванням зброї і підручних засобів в акціях. У 2001 році від рук Wisemen сильно постраждав фанат Hammarby, який довгий час знаходився в комі, після ударів залізним прутом. Фанати Гетеборга непогано виїжджають за межі міста, підвозячи до 2000 чоловік. У 2001 році відбулися великі заворушення в Стокгольмі за участю Wisemen, які влаштовували бійку з Firman Boys АІКа. Всього в заворушеннях взяли участь більше 500 чоловік. Гетеборг традиційно воює з хуліганами столичних клубів, а так само з фанатами ще однієї команди Гетеборга - Гайс (дербі Гетеборга). 2002 році в Швеції відбулася одна з найгучніших подій останніх сезонів, та й мабуть за всі роки з моменту зародження фанатизму у скандинавів. У бійці одних з найбільш заклятих ворогів - хуліганів стокгольмського АІКа з Firman Boys і хлопців Гетеборга з фірми Wisemen, загинув лідер хуліганів Гетеборга.

У шведів навряд чи будуть з кимось конфлікти. Вони ніколи не лізуть перші і основну масу їхніх фанатів представляють звичайні люди, які не мають відношення до хуліганізму. Підтримка 5, Хуліганізм 2.