Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 23

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Франція

Свій довгий шлях в авангарді світового футболу Франція прикрасила гучними перемогами. Народження французького футболу пов'язують із заснуванням у 1872 році спортивного клубу в Гаврі. А перші офіційні змагання, організовані Союзом французьких товариств атлетичних видів спорту, датовані 1894-м. На початку ХХ століття відразу кілька організацій опікувалися проведенням турнірів із нової дисципліни, допоки в Парижі у 1904-му не була створена ФІФА - Міжнародна федерація футбольних асоціацій. Того ж року провела дебютну зустріч збірна Франції, розписавши мирову з бельгійцями - 3:3. А 1906-го виник єдиний Міжсоюзний спортивний комітет Франції (МСКФ), що займався виключно футболом. Саме під його егідою відбулася прем'єрна першість країни, до якої долучилися найкращі з клубів. У 1917-му стартував дебютний розіграш Кубку Франції - наразі найстарішого спортивного змагання країни.

Після того, як у 1919 році МСКФ реорганізувався у Футбольну федерацію Франції, гра в країні почала розвиватися швидкими темпами. У 1930-му триколірні взяли участь у першому чемпіонаті світу, головними ініціаторами проведення якого були французи Жюль Ріме та Анрі Делоне. Наполеонівські за розмахом та походженням плани знайшли своє втілення і в створенні у 1954 році УЄФА - Європейського союзу футбольних асоціацій, а також започаткуванні двох великих турнірів - Кубку європейських чемпіонів (дебютний розіграш відбувся у 1955-56 рр.) і чемпіонату Європи (1960). Головних футбольних винахідників уперто оминали справжні спортивні тріумфи. Хіба що на ЧС-1958 триколірні вибороли "бронзу", а їхній форвард Жюст Фонтен став найкращим бомбардиром першості з рекордними 13 голами. Так тривало до 1984 року, коли на домашньому фіналі європейської першості покоління Мішеля Платіні, Жана Тігана, Алена Жиресса та Луїса Фернандеса вперше підкорило континентальну вершину. На чемпіонаті світу-1986 у Мексиці французи знову були третіми.
Злет збірної невдовзі надихнув на перемоги і французькі клуби. Марсельський "Олімпік" виграв Лігу чемпіонів УЄФА-1992/93, а три роки потому столичний "Парі Сен-Жермен" святкував успіх у Кубку володарів кубків. А в 1998-му Франція приймала першість планети, і саме в рідних стінах, під керівництвом Еме Жаке, з неперевершеним Зінедіном Зіданом, триколірні завоювали омріяне "золото". За два роки з новим тренером Роже Лемерром французи вдруге у своїй історії стали найсильнішими в Європі, після чого в 2001 і 2003-му святкували перемоги на Кубку конфедерацій ФІФА. Чемпіонат світу-2002 став для збірної Франції справжнім розчаруванням - команда вибула з боротьби вже після групового етапу. На ЄВРО-2004 підопічні Жака Сантіні поступились у чвертьфіналі майбутньому переможцю - Греції. Наступним наставником збірної став Раймон Доменек, який у 2006 році вивів її до фіналу світової першості. Тоді долю Кубку світу вирішили післяматчеві пенальті, які краще виконали італійці.


Фан – клуби: Монпельє (ліві, антифашисти, антирасисти), ПСЖ (в основному праві, але є ультраліві угруповання). Правих клубів як таких у Франції немає. Ультралівими і радикально антифашистськими є Марсель, Бордо Монпельє Сент-Етьєн Ренн. Помірно ліві – Ліон. Тулуза  права, але не радикально.

За збірну Франції вболіває не так вже й багато фанатів, як могло б бути. Все це через локальні клубні конфлікти. Сама підтримка не дуже різноманітна, в плані хуліганізму збірна нічим себе особливо не проявляє. Але якщо взяти до уваги те, що навколо французького футболу народжується безліч конфліктів, а іноді навіть і серйозні масові бійки, то можна чекати чого завгодно. Підтримка 4, Хуліганізм 5.