Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 21

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Росія

Утворений у 1992 році Російський футбольний союз був проголошений правонаступником Федерації футболу СРСР. Утворений у 1992 році Російський футбольний союз (РФС) був проголошений правонаступником Федерації футболу СРСР. Але історія російського футболу сягає корінням до початку минулого століття.
На той час гра у м'яч ногами була вже досить поширеною в європейській частині Російської імперії. 6 січня 1912 року представники футбольних ліг Санкт-Петербурга організувалися у Всеросійський футбольний союз (ВФС), який невдовзі став членом ФІФА. Дебют збірної Росії на Олімпіаді 1912 року в Стокгольмі вийшов невдалим - команда програла обидва матчі, причому Німеччині - з рахунком 0:16. Протягом п'яти років існування ВФС були проведені дві першості країни. 1912-го лаври дісталися Петербургу, рік по тому - Одесі. Наступний чемпіонат перервала війна. Футбольні змагання поновилися уже в Радянській Росії. Перший чемпіонат СРСР для команд міст відбувся в 1923-му, його виграли москвичі. 16 листопада 1931 року свій дебютний матч зіграла збірна країни, обігравши турків - 3:0. А з 1936-го ведеться відлік клубних першостей Союзу.

У 1935 році була заснована футбольна секція Міністерства спорту СРСР, що функціонувала до 1959-го, коли з'явилася футбольна федерація. П'ять років вона існувала як незалежна організація, однак потім перейшла під опіку Міністерства спорту. І вже з розпадом Радянського Союзу, в лютому 1992-го, утворився РФС.
Основу збірної СРСР від повоєнної доби до 1960-х років складали переважно гравці московських клубів. Радянська команда, очолювана Гаврилом Качаліним, виграла "золото" Олімпіади 1956 року в Мельбурні, а в 1960-му перемогла в першому розіграші Кубку Європи. Тодішніми зірками колективу були Лев Яшин, Валентин Іванов та Ігор Нетто. Після того, як на провідні ролі в радянському футболі вийшло київське "Динамо", а також значно підвищився загальний рівень футболу в Україні, Грузії, Вірменії, Білорусі та інших республіках, росіяни вже не домінували ані на клубній арені, ані в збірних - від юнацьких до національної. Утім, найяскравіші представники російських команд здобували всесоюзне та міжнародне визнання. Кумирами вболівальників були Едуард Стрельцов, Валерій Воронін, Альберт Шестерньов, Рінат Дасаєв і Федор Черенков.
У фінальному турнірі європейської першості 1992 року в Швеції, путівку на який здобула ще збірна СРСР, виступала команда Співдружності незалежних держав. А вже з наступного відбірного циклу у змаганнях під егідою ФІФА та УЄФА грала збірна Росії, лави якої поповнили багато представників інших колишніх республік Союзу. Росіяни пробивалися у вирішальні етапи світових першостей 1994 і 2002 років, брали участь у трьох чемпіонатах Європи - 1996, 2004 і 2008, причому на останньому дійшли до півфіналу.

 

Російські фан-клуби: Зеніт (праві), Спартак (в основному праві, але є і ліві фанати), Локомотив (більшість праві), ЦСКА (праві), Динамо Москва (праві, але є й аполітичні, і навіть ліві), Анжи Махачкала ( праві, русофоби), Спартак Нальчик (ліві, ультраліві), Рубін (праві).

Російський хуліганізм зараз набирає обертів. Можна сказати що в Європі через пару років мало хто зможе зрівнятися з російськими фанатами. Топові клуби в Росії мають наймасовіші та найсильніші хуліганські угруповання. На цьому чемпіонаті з ними можуть зрівнятися тільки німці і поляки. Підтримка 7, Хуліганізм 10.