Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 20

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Португалія

Футбол на португальську землю прийшов у другій половині XIX століття, щоб квітнути до нинішніх часів. Футбол, що його завезли сюди британці, швидко вкоренився на португальській землі. Згадки про перші тутешні матчі датуються ще 1888 роком. А 1910-го в Лісабоні була заснована перша регіональна асоціація, що об'єднувала три клуби - "Бенфіку", "Кампу де Оуріке" та "Імперіу".
Федерація футболу Португалії (ФФП) існує під цією назвою з 1926 року, а починала свою діяльність як Португальський футбольний союз (ПФС), заснований 31 березня 1914 року. Одразу ж він вступив до ФІФА на тимчасовій основі, а в травні 1923-го став повноправним членом цієї організації. В УЄФА португальська федерація входить від моменту його заснування - з 1954 року.

Національний чемпіонат проводиться у Португалії з 1934 року. Від самого початку за пальму першості традиційно сперечаються лісабонські "Бенфіка" (31 титул) і "Спортинг" (18), а також "Порту" з однойменного міста (24). Лише двічі гегемонію грандів удалося порушити - в сезоні-1945/46 успіх святкував "Белененсеш", а в 2001/02 - "Боавішта". Усі троє лідерів португальського футболу відзначилися й на європейській арені. Найтитулованішим колективом став "Порту", в активі якого - по одній перемозі в Кубку європейських чемпіонів та Лізі чемпіонів УЄФА, Кубку УЄФА та Суперкубку УЄФА, а також два Міжконтинентальні кубки. "Бенфіка" також двічі ставала найсильнішим клубом Старого Світу - в 1961 і 1962 рр. А "Спортинг" може похвалитися Кубком володарів кубків 1964-го. Збірна Португалії провела свій прем'єрний матч 18 грудня 1921 року, програвши в Мадриді іспанцям - 1:3. Першим великим турніром для лузитанців стала Олімпіада-1928 року, де вони поступилися у чвертьфіналі Єгипту - 1:2.
Найбільшого успіху на міжнародній арені португальська національна команда досягла в 1966 році на світовій першості в Англії. Левова частка заслуги у тій "бронзі" належить Еусебіу. "Чорна пантера", як називали одного з найкращих футболістів в історії, провів на турнірі дев'ять м'ячів, причому чотири з них - у чвертьфінальному поєдинку з командою КНДР. Португалія також брала участь у фінальних стадіях чемпіонатів світу 1986, 2002 та 2006 років, а наразі значиться серед збірних, які влітку 2010-го виступлять на полях ПАР. За Кубок Європи команда сперечалася п'ять разів, двічі пробиваючись до півфіналів, а на домашньому ЄВРО-2004 виступивши у фінальному матчі, де вона поступилася грекам - 0:1. У різні роки вболівальницькі серця підкорювала гра зірок португальського футболу - Маріо Колуни, Фернанду Гомеша, Жоау Пінту, Руя Кошти та Луїша Фігу. Найяскравішим спадкоємцем їхньої слави сьогодні є Кріштіану Роналду.

 

Футбольні клуби Португалії: Спортінг (помірно ліві), Бенфіка (помірно праві), Брага (праві, ліві, аполітичні), Порту (аполітичні).

Про Португалію в плані хуліганізму чути мало. Підтримка досить суха, але масова. Підтримка 5, Хуліганізм 4.