Копия Случайная новость

Екологічний туризм, екотуризм (англ. ecotour, ecotourism) - подорожі, що організовуються і здійснюються у такий спосіб, щоб не порушувати природний баланс екосистем, ландшафтів, не виснажувати туристсько-рекреаційні ресурси територій відвідування.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 20

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Португалія

Футбол на португальську землю прийшов у другій половині XIX століття, щоб квітнути до нинішніх часів. Футбол, що його завезли сюди британці, швидко вкоренився на португальській землі. Згадки про перші тутешні матчі датуються ще 1888 роком. А 1910-го в Лісабоні була заснована перша регіональна асоціація, що об'єднувала три клуби - "Бенфіку", "Кампу де Оуріке" та "Імперіу".
Федерація футболу Португалії (ФФП) існує під цією назвою з 1926 року, а починала свою діяльність як Португальський футбольний союз (ПФС), заснований 31 березня 1914 року. Одразу ж він вступив до ФІФА на тимчасовій основі, а в травні 1923-го став повноправним членом цієї організації. В УЄФА португальська федерація входить від моменту його заснування - з 1954 року.

Національний чемпіонат проводиться у Португалії з 1934 року. Від самого початку за пальму першості традиційно сперечаються лісабонські "Бенфіка" (31 титул) і "Спортинг" (18), а також "Порту" з однойменного міста (24). Лише двічі гегемонію грандів удалося порушити - в сезоні-1945/46 успіх святкував "Белененсеш", а в 2001/02 - "Боавішта". Усі троє лідерів португальського футболу відзначилися й на європейській арені. Найтитулованішим колективом став "Порту", в активі якого - по одній перемозі в Кубку європейських чемпіонів та Лізі чемпіонів УЄФА, Кубку УЄФА та Суперкубку УЄФА, а також два Міжконтинентальні кубки. "Бенфіка" також двічі ставала найсильнішим клубом Старого Світу - в 1961 і 1962 рр. А "Спортинг" може похвалитися Кубком володарів кубків 1964-го. Збірна Португалії провела свій прем'єрний матч 18 грудня 1921 року, програвши в Мадриді іспанцям - 1:3. Першим великим турніром для лузитанців стала Олімпіада-1928 року, де вони поступилися у чвертьфіналі Єгипту - 1:2.
Найбільшого успіху на міжнародній арені португальська національна команда досягла в 1966 році на світовій першості в Англії. Левова частка заслуги у тій "бронзі" належить Еусебіу. "Чорна пантера", як називали одного з найкращих футболістів в історії, провів на турнірі дев'ять м'ячів, причому чотири з них - у чвертьфінальному поєдинку з командою КНДР. Португалія також брала участь у фінальних стадіях чемпіонатів світу 1986, 2002 та 2006 років, а наразі значиться серед збірних, які влітку 2010-го виступлять на полях ПАР. За Кубок Європи команда сперечалася п'ять разів, двічі пробиваючись до півфіналів, а на домашньому ЄВРО-2004 виступивши у фінальному матчі, де вона поступилася грекам - 0:1. У різні роки вболівальницькі серця підкорювала гра зірок португальського футболу - Маріо Колуни, Фернанду Гомеша, Жоау Пінту, Руя Кошти та Луїша Фігу. Найяскравішим спадкоємцем їхньої слави сьогодні є Кріштіану Роналду.

 

Футбольні клуби Португалії: Спортінг (помірно ліві), Бенфіка (помірно праві), Брага (праві, ліві, аполітичні), Порту (аполітичні).

Про Португалію в плані хуліганізму чути мало. Підтримка досить суха, але масова. Підтримка 5, Хуліганізм 4.