Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 19

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Польща

Створення Польського футбольного союзу (ПФС) проголосили у Варшаві 20 грудня 1919 року. Необхідність виникнення керівного органу назріла давно, адже футбол у країні стрімко розвивався ще з кінця ХІХ століття.
У сезоні-1920/21 стартував перший національний чемпіонат, а 18 грудня 1921 року на міжнародній арені дебютувала збірна Польщі, поступившись у Будапешті угорцям - 0:1. Коли "кадра" брала участь у паризькій Олімпіаді 1924 року, ПФС уже був повноправним членом ФІФА.
Велика кількість клубів, що виникли й продовжували організовуватися в Польщі, спонукала футбольне керівництво до реформування системи внутрішніх змагань. 1927 року заснований вищий дивізіон - Ekstraklasa.

Підвищення конкуренції позитивно вплинуло на результати польської збірної. Біло-червоні фінішували четвертими на Олімпійських іграх-1936, а два роки потому дебютували у фінальній стадії чемпіонату світу, в овертаймі 1/8 фіналу поступившись Бразилії - 5:6. "Покером" у тій зустрічі відзначився лідер атак поляків Ернест Вілімовський. Протягом перших трьох десятиліть після Другої світової війни польські команди не досягали значних успіхів. Передвісником майбутніх тріумфів стали вихід у сезоні-1969/70 "Гурника" у фінал Кубку володарів кубків та виступ "Легії" у півфіналі Кубку європейських чемпіонів.
На порозі гучних досягнень стояла й національна збірна, яку очолював уродженець Львова Казімеж Гурський. "Золота ера" польського футболу ознаменувалася перемогою на мюнхенській Олімпіаді-1972 та другим місцем наступних Ігор - у Монреалі в 1976-му. Комплект медалей доповнила "бронза" світової першості-1974. Ключовими гравцями тієї команди-зірки були Казімеж Дейна, Влодзімеж Любанський, Гжегож Лято, Анджей Шармах і Ян Томашевський.
Найвище досягнення поляків на чемпіонатах планети повторила у 1982 році дружина, очолювана Антоніном Пехнічеком, із новим лідером Збігневом Бонеком. А "срібло" Олімпіади-1992 здобула команда Януша Вуйчика. Окрім того, біло-червоні брали участь у фінальних турнірах світових першостей 1978, 1986, 2002 і 2006 рр. А у 2008 році "кадра" дебютувала у європейському фіналі.
Гідні результати демонструють і молодіжні збірні країни. У 1993-му перемогу на чемпіонаті Європи здобула команда 16-річних "орлят". Через шість років поляки вибороли "срібло" змагань U-17, а 2001-го здобули золоті нагороди європейської першості для 18-річних.

Польські фан – клуби: Легія Варшава, Шльонськ Вроцлав, Рух Хожув (ультраправі), Лех Познань (помірно праві, більше аполітичні), Корона Кельце, Вісла Краків (ультраправі). Єдині два клуби які можуть похвалитися деякими лівими і антирасистськими угрупованнями це Полонія Варшава і Ягеллонія Білосток.

На ряду з Росією, це найнебезпечніша і сама агресивна збірна з усіх представлених у списку. Поляки примудряються навіть на товариських матчах влаштувати побоїще рівне фіналу Ліги Чемпіонів. Кожен клуб в Польщі має величезну кількість футбольних хуліганів. Звичайних уболівальників в Польщі майже немає. У кожного клубу є як мінімум один ворог. Багато хто з них в бійках використовують арматури, мачете і навіть вогнепальну зброю. На щастя, багато угруповань хуліганів влаштовують бійки на чистих кулаках ("Fair Play"), але не дивлячись на це, вони мають серйозні наслідки. Вибиті зуби, ламані руки і черепа. Поляки вважають своїми ворогами майже всіх. З представлених на ЧЄ-2012 країн, можливо, тільки Україна і Чехія для поляків будуть найбільш нейтральними, а може навіть і дружніми країнами. Майже зі 100%-ною вірогідністю можна сказати що у поляків будуть конфлікти з росіянами, німцями (якщо вони перетнуться), поліцією, англійцями. Можливі конфлікти і з іншими. Підтримка 8, Хуліганізм 10.