Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 18

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Німеччина

Німецький футбольний Союз лідирує серед інших асоціацій УЄФА як за масовістю, так і за кількістю завойованих титулів. Створений у 1900 році в Лейпцигу Німецький футбольний союз (НФС) попервах об'єднував 86 клубів. Сьогодні ж одна з найбільших асоціацій-членів УЄФА нараховує 26 000 колективів і близько 6,3 мільйона футболістів. Стабільність завжди була однією з головних рис НФС: досі в ньому змінилося всього десять президентів і стільки ж тренерів національної збірної. До першого великого успіху її привів на чемпіонаті світу-1954 Зепп Гербергер, а у фіналі німці здобули вольову перемогу над Угорщиною - 3:2. Той тріумф у Швейцарії був життєво необхідний післявоєнній Німеччині, яка утверджувалася у світовому співтоваристві в новій іпостасі.

Бундестім іще двічі виборював звання найкращої команди планети. В 1974-му, в рідних стінах, під керівництвом тренера Гельмута Шона господарі знову зійшли на вершину, здолавши у вирішальному матчі голландців - 2:1. Кубок світу тоді здійняв над головою капітан команди Франц Беккенбауер, котрий через 16 років привів збірну до третього успіху вже як наставник. У фіналі 1990 року були биті аргентинці - 1:0. До трьох світових титулів німці додали стільки ж перемог на чемпіонатах Європи. У 1972 році команду привів до перемоги Шон, а у поєдинку за срібний трофей його підопічні обіграли збірну СРСР - 3:0. У 1980-му успіх святкувала вже команда, очолювана Юппом Дервалем, яка перемогла бельгійців - 2:1. І, нарешті, 1996 року дружина Берті Фогтса відібрала Кубок Європи у чехів - 2:1.
Не менше вражає список титулів жіночої збірної країни - семиразового чемпіона Європи та дворазової найкращої команди планети. Традиційно на провідних ролях у футбольному світі перебувають також молодіжні та юнацькі колективи Німеччини.
Однією з найвизначніших подій в історії НФС стало його злиття з Футбольною асоціацією НДР, яка була незалежним членом УЄФА з 1954 до 1990 року. Найвищим досягненням східнонімецьких футболістів стало "золото" Олімпіади-1976 у Монреалі, яке вони вибороли під керівництвом тренера Георга Бушнера.

 

Основні футбольні клуби - Боруссія Дортмунд (аполітичні, є як і праві, так і ліві), Баварія (помірно ліві, антірасісти), Шальке 04 (переважно аполітичні, схильні до правих переконань), Байєр Леверкузен (помірно ліві), Штутгарт (аполітичні), Ганновер (ліві , антифашисти, антірасісти), Вольфсбург (помірно ліві), Вердер (помірно ліві), Нюрнберг (помірно праві), Хоффенхайм (помірно ліві), Герта (аполітичні, помірно праві), Гамбург (переважно праві), Боруссія Менхенгладбах (аполітичні), Санкт-Паулі (ультраліві, антифашисти, антірасісти), Фортуна Дюссельдорф (помірно ліві, ліві, антірасісти), Бабельсберг (ліві), Ганза Росток (ультраправі), Динамо Дрезден (переважно праві).

Німці мають величезний склад як і простих уболівальників, так і хуліганів. Від них можна чекати чого завгодно. У них часто трапляються конфлікти з чехами, поляками і англійцями. Вони досить агресивні, не дивлячись на те що в самій Німеччині хуліганізм йде на другому плані після самої підтримки на секторах. Підтримка 7, Хуліганізм 9.