Копия Случайная новость

Етнотолерантна (її ще можна назвати етногеоекологічною) виявляється у повазі інтересів місцевих жителів. Це перш за все шанобливе ставлення до місцевого населення, збереження традиційних систем природокористування, повага та дотримання місцевих законів і звичаїв, а також внесок туризму в соціально-економічний розвиток даної території.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів частина 12

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.3. Геоконфліктологічна характеристика вболівальників футбольних клубів

Греція

Тріумф на ЄВРО-2004 став для Греції нагородою за багаторічне щире захоплення футболом. Грецьку футбольну федерацію (ГФФ) заснували лише у 1926 році, але футбол у країні був популярним іще з кінця XIX століття – відтоді як у 1890-му в Афінах з'явився клуб "Паніоніос". Із народженням інших команд, на тлі їхнього прагнення об'єднатися під егідою загальних змагань, виникла необхідність створення національної асоціації. Завдяки зусиллям нової структури процес розвитку гри на території Греції істотно прискорився. Лише рік знадобився ГФФ, щоб стати членом ФІФА, а після цього стартувала й національна першість. У 1954 році грецька федерація приєдналася до сім'ї УЄФА. І саме у змаганнях під егідою Європейського футбольного союзу представники Еллади досягли перших успіхів.

У 1971 році "Панатинаїкос" дійшов до фіналу Кубку європейських чемпіонів, але у двобої за трофей поступився "Аяксу" - 0:2. Окрім того, ще двічі афінський клуб грав у півфіналах найпрестижнішого клубного турніру континенту - в 1984/85 і 1995/96 рр. Останніми ж роками "Панатинаїкос" і його головний внутрішній конкурент "Олімпіакос" регулярно кваліфікуються до Ліги чемпіонів УЄФА.
Рік 1980-й ознаменувався першою участю збірної Греції у вирішальному раунді чемпіонату Європи. Однак ні там, ні на своєму дебютному фіналі світової першості-1994 у США команда навіть не вийшла з групи. Зате третя спроба стала втіленням героічних грецьких міфів - на ЄВРО-2004 у Португалії еллінам, очолюваним німецьким фахівцем Отто Реххагелем, не було рівних. У поєдинку за Кубок Європи вони обіграли господарів змагань - 1:0.
Перемігши у стикових зустрічах ЧС-2010 збірну України, греки здобули путівку до ПАР. Приклад старших прагнуть наслідувати гравці молодіжних та юнацьких команд. Двічі, у 1988 та 1998 роках, грецька "молодіжка" грала у фіналах чемпіонатів Європи. А 19-річні футболісти зупинилися за крок від тріумфу на континентальній першості-2007.

 

До складу збірної Греції входять два основних клуби - Олімпіакос (переважно праві / аполітичні) та Панатінаїкос (аполітичні / ліві).

Греція завжди відрізнялася оригінальністю підтримки своїх команд, в тому числі і збірної. На секторі завжди чути звуки духових інструментів і бої барабанів, але як хулігани в основному мають багато конфліктів з поліцією, а не з фанатами інших команд. Через гарячий характер греків цих конфліктів може зібратися близько кількох десятків за сезон. Саме тому від них можливі провокації на ЧЄ-2012. Підтримка 8, Хуліганізм 6.