Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічні аспекти підготовки спортивних об`єктів до Євро 2012 частина 10

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.2. Геоконфліктологічна характеристика об`єктів до «Євро – 2012»

ОСК «Металіст» (див. додаток 4)

Місткість – 38 633.

Місць для неповносправних – 102.

Паркомісць – 2850.

Відкриття – 5 грудня 2009 року.

Після реконструкції харківської арени, що тривала два роки (з 2007-го по 2009-й), «Металіст» стали називати «павуком». Таке прізвисько – від архітектурних рис стадіону, дах якого утримують 24 опори, які розташовані довкола чаші і схожі на щупальця членистоногих. Це ноу-хау харківських проектантів, коли навіс не спирається на тіло трибун, забезпечує його витривалість. Дах зможе витримати землетрус силою 8 балів. При цьому накриття покриває 100% трибун і важить 3,5 тисячі тонн.

Однією з особливостей арени є те, що проект її реконструкції був виконаний у партнерстві бізнесу в особі президента компанії DCH Олександра Ярославського та держави, яка фінансувала об’єкт із бюджетів різних рівнів. Модернізація зачепила всі частини комплексу: добудовано південну трибуну, заново відбудовано східну, а північну та західну – реконструйовано. У свою чергу, збережено об’єкти комплексу, які є пам’ятками архітектури.

В реконструкцію харківської арени заклали ідею створення сучасного багатофункціонального спортивно-розважального комплексу. Під час модернізації тут постелили нові бігові доріжки італійської фірми «Mondo» для легкоатлетів.

Після оновлення «Металіст» став сучасним спорткомплексом, що має основне і запасне футбольні поля, шість спортивних залів, медико-відновлювальний центр, готель для спортсменів. За західною трибуною розміщено 5-поверховий комплекс – зону гостинності. На його цокольному поверсі розташовані роздягальні для футболістів команд. Прес-центр та зона для роботи ЗМІ – на 2-му та 5-му поверхах. Між ними – на 3-му – ресторан на 360 місць. 4-й поверх відведений для VIP-осіб – гостей скай-боксів. Із загальної кількості сидінь стадіону 506 призначено для VIP, 102 – для неповносправних осіб,  900 – для представників ЗМІ.

Модернізація до Євро-2012 зачепила насамперед технічне оснащення арени. На стадіоні встановили два екрани від «Barco» й електронну рекламну лінію тієї ж фірми. В ході реконструкції були демонтовані чотири старі щогли освітлення. Нова система світла розташована безпосередньо на даху стадіону. Тепер освітленість поля становить 2400 люкс. Для забезпечення енергетичних потреб стадіону була побудована електропідстанція потужністю 500 кВт. [34].

У 2010 році на «Металісті» реконструювали футбольне поле. На місці старого тут з’явився новий натуральний газон всесвітньо відомої компанії STRI, на який витратили 3 мільйони євро.

Перший матч Євро-2012 на «Металісті» відбудеться 9 червня 2012 року. Стадіон прийме 3 поєдинки групи B.