Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічні аспекти підготовки спортивних об`єктів до Євро 2012 частина 7

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.2. Геоконфліктологічна характеристика об`єктів до «Євро – 2012»

«Донбас Арена»

Місткість – 51 504.

Місць для неповносправних – 196.

Паркомісць – 986.

Відкриття – 29 серпня 2009 року.

«Донбас Арена» увійшла в історію як перший стадіон класу «Еліт» Східної Європи. Крім того, її першою з усіх стадіонів Євро-2012 здали в експлуатацію. Наприкінці серпня 2009 року тут відбулася грандіозна церемонія відкриття з концертом американської R&B-співачки Бейонсі.

Стадіон споруджували протягом трьох років (з 2006-го по 2009-й). Над його дизайном попрацювала компанія «АрупСпорт», яка свого часу створила стадіони «Манчестер Сіті» (Англія), «Альянц Арена» (Німеччина), «Сідней» (Австралія).

«Донбас Арену» з-поміж інших європейських топ-стадіонів вирізняють овальна форма, а також цілком скляний фасад. Дах арени нахилений у напрямку з півночі на південь, повторюючи контури ландшафту, що посилює природне освітлення та провітрювання поля. Зовнішнє підсвічування фасаду дозволяє стадіону в темний час доби сяяти.

Окрім вимог  УЄФА до сучасних стадіонів, що відповідають негласному правилу трьох «S»: safety (безпека), security (охорона), service (сервіс), замовники будівництва «Донбас Арени»  додали ще одне правило «S» – special atmosphere (особлива атмосфера), встановлюючи новий рівень комфорту та сервісу для глядачів. Це відчуття виникає завдяки стовідсотковій видимості футбольного поля з будь-якої точки глядацьких трибун.

Унікальними є інноваційні технології арени. По-перше, світлодіодні екрани на південній і північній трибунах, площа кожного з них складає 92 м кв. По-друге, система інфрачервоного обігріву трибун, за допомогою якого можна збільшити температуру в чаші стадіону на 12–14 градусів, порівняно з температурою поза чашею, що забезпечить більший комфорт відвідування матчів у холодну погоду.

На стадіоні розміщено 53 фаст-фуди, фан-кафе, 4 «срібних» бари, 3 ресторани («Діамантовий», «Платиновий» та «Золотий»), медіа-кафе та лаунж-бар. Усі ці заклади харчування зможуть загалом прийняти 1830 гостей. Навколо стадіону розташований парк площею 25 га, на якому розмістилися 77 тисяч рослин, половина з яких – троянди. [32].

«Донбас Арена» потенційно розглядають як стадіон для проведення фіналів Ліги чемпіонів та Ліги Європи. На Євро-2012 арена прийме 5 матчів: 3 поєдинки групи D, два з яких відбудуться за участі збірної України, а також ігри чверть- та півфіналу євротурніру.

«Донбас Арена» знаходиться в центральній частині Донецька (Ворошиловський район), на території Парку культури і відпочинку імені Ленінського комсомолу. Безпосередньо до стадіону примикають вулиця Челюскінців (із заходу) і проспект Миру (з півдня). Поблизу розташовуються Палац молоді «Юність», готель «Шахтар», регіональний спортивний комплекс «Олімпійський», торговельний комплекс «Білий лебідь», бізнес-центр «Центавр-Плаза».
За 10 хвилин ходи від арени розташована автобусна станція «Критий ринок». Із різних районів міста дістатися сюди можна такими маршрутами: № 13, 14, 16, 46а, 46б, 73б, 77.
Від залізничного вокзалу

- Гості, які прибувають до Донецька потягами, доїдуть до стадіону на трамваї № 1 за 20-25 хвилин (зупинка «Проспект Миру»).

- Сюди також прямують тролейбус і автобус № 2 (зупинка «Торговельний центр «Білий лебідь»), час поїздки - 25-30 хвилин.

- Маршрутним таксі (№ 100, 46б) шлях до «Донбас Арени» займе 15-20 хвилин (зупинка «Проспект Миру»).

- Від аеропорту необхідно рухатися маршрутами № 9, 9а, 9б, 73а до проспекту Миру. На тролейбусі й автобусі можна дістатись протягом 35-40 хвилин, на маршрутному таксі - протягом 25-30. Від зупинки потрібно рухатись по проспекту Миру до вулиці Челюскінців (15 хвилин).
- Путилівський автовокзал із проспектом Миру сполучають прямі маршрути № 10, 25, 83 (їхати 20 хвилин).
Від Південного автовокзалу їдемо також до проспекту Миру. Підійде будь-який транспорт, що рухається вулицею Університетською або проспектом Миру до автостанції «Критий ринок». Дістатися до стадіону звідси можна протягом 15-20 хвилин.