Копия Случайная новость

Етнотолерантна (її ще можна назвати етногеоекологічною) виявляється у повазі інтересів місцевих жителів. Це перш за все шанобливе ставлення до місцевого населення, збереження традиційних систем природокористування, повага та дотримання місцевих законів і звичаїв, а також внесок туризму в соціально-економічний розвиток даної території.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012» частина 4

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.1. Геоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012»

Харків

Харків є одним з найбільших міст України, а також обласним центром Харківської області. Заснований в 1654 році. Чисельність населення становить близько 1,5 млн чол. (1446,5 тис. чол. на 01.01.2011)

Харків розташований у північно-східній частині України на кордоні двох ландшафтних зон – лісостепу та степу – біля місця злиття річок Лопань, Уди і Харків. Його територія становить горбисту рівнину – понад половину загальної площі міста розташовано на ділянках висотою близько 100 м над рівнем моря. Харківські річки та їхні притоки мілкі й несудноплавні.

Харків розкинувся з півночі на південь на 24 км, зі сходу на захід – на 25 км, займаючи площу близько 306 кв. км. У ньому понад 2,5 тисяч проспектів, вулиць, провулків і площ.

Клімат у Харкові помірно-континентальний. Узимку погода мінлива: морози чергуються з відлигами. Середньорічна температура +7,5 ºС. Найхолодніший місяць – січень: -7 ºС, але буває -15 та навіть -30 ºС. Літо спекотне, найтепліший місяць – липень, середня температура +21 ºС. У червні й липні випадає найбільша кількість опадів, але, незважаючи на це, улітку в Харкові дуже комфортно: тут прекрасні парки, сквери, фонтани, багато літніх кав’ярень.

Сучасне місто поділено на 9 адміністративних районів: Дзержинський, Жовтневий, Київський, Комінтернівський, Ленінський, Московський, Орджонікідзевський, Фрунзенський, Червонозаводський. Різні частини міста, в основному на околицях, зберегли за собою також і історичні неофіційні назви (наприклад, Олексіївка, Павлове Поле, Помірки, Сокільники, Салтівка, Журавлівка, Іванівка, Гончарівка, Лиса Гора, Холодна Гора та ін.).

Завдяки зручному географічному розташуванню Харків протягом століть нарощував економічну міць і розвивав систему транспортних комунікацій. Сьогодні він є дуже великим транспортним вузлом: важливі залізничні шляхи та автомагістралі ведуть на Донбас, до Криму, на Кавказ, до портів Чорного, Азовського й Балтійського морів, до багатьох великих індустріальних центрів, які розташовані за межами України. Через Харків проходять автомагістралі М-03 (Київ – Харків – Довжанський), М-26 (Харків – Сімферополь – Севастополь), М-27 (Харків – Щербаківка).

Харків – це великий промисловий центр України. Основу виробничого потенціалу становлять підприємства високотехнологічних галузей: енергомашинобудування, електротехнічної промисловості, транспортного і сільськогосподарського машинобудування, приладобудування, радіоелектроніки, авіакосмічної промисловості. Продукція багатьох харківських підприємств, у тому числі й така наукомістка, як сучасні танки, літаки й турбіни, відома на світовому ринку.

За науковим і освітнім потенціалом Харків посідає друге місце в Україні. У середньому за рік тут готують понад 33 тис. фахівців, що забезпечує високий рівень кваліфікації трудових ресурсів регіону. Саме в Харкові вперше в Європі було розщеплено атом, досліджено природу надпровідності, створено найбільший радіотелескоп, розроблено основи теорії коливань в плазмі, процесів розсіювання повільних нейтронів у кристалах. Тут було створено багато наукових шкіл. Світове визнання здобули праці Л. Ландау, М. Барабашова, А. Вальтера, О. Палладіна.

Харків – місто з багатими культурними традиціями. Тут працюють 6 великих театрів: Академічний театр опери та балету ім. М. Лисенка, Український академічний драматичний театр ім. Т. Шевченка, Російський академічний драматичний театр ім. О. С. Пушкіна, Театр музичної комедії, Театр для дітей та юнацтва, Ляльковий театр. Крім того, є багато театральних груп, театрів-студій, самодіяльних театрів. Харків може похвалитися великою кількістю музеїв і кіноконцертних залів (у тому числі, залом органної та камерної музики). У місті працює багато бібліотек. Фонди Державної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка налічують понад 6,5 млн книг і видань, серед яких є рідкісні й унікальні. Велику роботу з організації концертів і пропаганди музичного мистецтва проводить Харківська обласна філармонія. [21].

Заслужену популярність серед жителів і гостей міста мають цирк, зоопарк, дельфінарій.

Харків – спортивне місто. Тут створено всі умови для занять спортом і виховання майбутніх майстрів і чемпіонів. Працюють 19 стадіонів, 850 спортивних майданчиків, 363 спортивних зали, 19 басейнів, понад 40 тенісних кортів, гольф-клуб. Гордістю Харкова є футбольна команда «Металіст» і волейбольна команда «Локомотив». В історію світового спорту назавжди вписано імена багатьох харків’ян. Це дворазові олімпійські чемпіони Рустам Шаріпов (спортивна гімнастика), Людмила Джигалова (легка атлетика), Юрій Поярков (волейбол), олімпійські чемпіони Марія Гороховська (спортивна гімнастика), Ігор Рибак (важка атлетика), Василь Матушевич, Юрій Венгеровський (волейбол), Олексій Баркалов (водне поло), Ігор Целовальников, Володимир Мовчан (велоспорт), Яна Клочкова (плавання).

Для харків’ян однаково близькі й дорогі і українська, і російська культури. Це склалося історично: понад три століття тому ці землі заселяли переселенці з Росії і Правобережної України. Державна мова в країні – українська, але рідними мовами для більшості жителів Харкова є і російська, і українська, тому їх на рівних використовують у повсякденному житті.

Харків – багатонаціональне місто: тут з давніх-давен живуть українці і росіяни, поляки і євреї, німці і вірмени, болгари і татари, білоруси і греки, цигани і латиші, представники інших народів Європи та Азії. Сьогодні в місті налічується 50 національно-культурних об’єднань, діють католицька і протестантська церкви, синагога, мечеть, молитовні будинки інших релігійних конфесій, працюють 15 шкіл з поглибленим вивченням національних культур. Унікальність Харкова полягає в тому, що за всю його історію тут не було жодного великого зіткнення між жителями на національному, расовому чи релігійному ґрунті. Жителів міста відрізняє традиційна привітність до гостей, звідки б вони не прибули.

Великий футбол у Харкові з'явився відносно пізно, але сьогодні українську Прем'єр-лігу без представника цього міста уявити дуже важко.

Досить дивно, що місто з настільки багатими спортивними традиціями у вищій лізі чемпіонату України представляє всього одна команда - харківський "Металіст". Варто зазначити, що свого часу в елітному дивізіоні пограв також "Харків".

Зоряний час "Металіста" припав на 1988 рік, коли харків'яни завоювали Кубок СРСР. За п'ять років до цього вони також вийшли у фінал, але у вирішальному матчі поступилися донецькому "Шахтарю". Донеччани як і раніше раз по раз випереджають "Металіст" - у п'яти попередніх сезонах харківський клуб незмінно залишався третім, пропускаючи вперед "Шахтар" і київське "Динамо".

Перший футбольний матч, про який збереглися документальні свідчення, відбувся в Харкові 6 травня 1910 року - майже через 16 років після першої гри у Львові. Результат історія не зберегла, проте, як повідомила місцева газета "Южний край", "Перша харківська команда" забила "Другій харківській команді" чотири м'ячі.

Наступного року пройшов перший чемпіонат міста, кількість учасників якого за 13 років, коли відбувся перший неофіційний чемпіонат СРСР, зросла до вісімдесяти. Команда Харкова одразу дісталася фіналу, в якому з рахунком 2:1 обіграла збірну Ленінграда.

У 1936 році була утворена вища ліга чемпіонату СРСР, проте "Металіст" пробився до еліти тільки в 1960-му. Але першого помітного успіху харківський клуб досяг у 1988 році, коли з рахунком 2:0 взяв гору над московським "Торпедо" у фіналі Кубку СРСР. До речі, лише 14 команд виборювали цей трофей за всю історію турніру.

Харківська фан-зона, котра може розмістити більш ніж 50 000 вболівальників, розташована на одній із найбільших площ у світі та буде працювати з опівдня до першої години ночі в день матчів турніру, а в не ігрові дні - з 16.00 до 24.00 за місцевим часом. Тут на трьох гігантських екранах у прямому ефірі транслюватимуться всі матчі чемпіонату, а між ними вболівальники зможуть перекусити і втамувати спрагу, перевірити свої навички в різних конкурсах, зіграти у футбол у форматі п'ять на п'ять, відвідати концерти зірок естради та послухати свіжі сети місцевих діджеїв.

Фан-посольство – це служба, що надає консультаційні та інформаційні послуги (проїзд, готелі, безпека) для підтримки футбольних вболівальників під час поїздок на виїздні матчі або міжнародні турніри в інші країни.

Основним завданням фан-посольств є надання точної, надійної, актуальної та об’єктивної інформації з будь яких питань, що цікавлять любителів футболу.

Фан-посольства забезпечують допомогу та підтримку у разі надзвичайної ситуації та можуть виступати посередниками у конфліктних ситуаціях.

Існують стаціонарні та мобільні фан-посольства. Мобільні фан-посольства будуть супроводжувати вболівальників містом та поза його межами протягом Турніру.