Копия Случайная новость

Рекреационная деятельность охватывает различные виды занятий (туризм, физкультура, спорт, художественная самодеятельность, техническое творчество, коллекционирование и т.п.) с неодинаковой степенью физических, интеллектуальных и эмоциональных нагрузок.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012» частина 3

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.1. Геоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012»

Львів

Львів - колиска спорту в регіоні, місце проведення перших ігор із футболу, хокею, баскетболу, водного поло й регбі на території, що колись була частиною Польщі, а нині входить до складу України.

Тут зародився український і польський футбол. Перший офіційно задокументований футбольний матч відбувся 14 липня 1894 року. Ця дата вважається народженням гри в Україні. Через 17 років у Львові засновано Польський футбольний союз. Збірна Польщі, починаючи з 1903 року, провела три матчі на місцевому стадіоні "Слави" (пізніше "Чарні"), першого професіонального клубу Польщі.

Львівська "Лехія" також незабаром змінила статус аматорів на професіональний, а 12 років потому її приклад наслідувала й "Погонь". Саме остання найліпше з львівських команд виступала в польському чемпіонаті. Протягом 1922-26 рр. вона здобула чотири чемпіонські титули. До кінця десятиліття у польський чемпіонат вийшла й четверта львівська команда - "Гасмонея".

Друга світова війна безповоротно змінила львівське футбольне життя. ФК "Чарні", володар Кубка Польщі-1935, був розпущений владою СРСР, "Лехія" була перейменована на "Локомотив", а "Погонь" після масової еміграції поляків припинила існування на певний час.

Осівши на нових територіях, керівництво "Погоні" зайнялося футбольною діяльністю в інших колективах. Виникнення таких клубів, як "Полонія" Битом, "Одра" Ополе, "П'яст" Глівіце й "Погонь" Щецин, своїм корінням сягає Львова. У 2009-му львівська "Погонь" була відроджена як аматорський клуб для польської діаспори.

Львівські "Карпати" - найбільший клуб міста. Зелено-білі, засновані в 1963-му, здобули визначний результат у 1969 році, ставши єдиною командою з-за меж елітного дивізіону, що коли-небудь вигравала Кубок СРСР. Це досягнення і досі залишається найбільшим у їхній історії. "Карпати" двічі програвали у фіналі Кубку України. ФК "Львів", заснований у 2006-му, повернувся до міста після нетривалого базування у сусідньому Добромилі.

Львівська фан-зона, розташована в самому центрі міста, працюватиме з опівдня до опівночі в день матчів турніру, а в не ігрові дні - з 14.00 до 22.00. Тут у прямому ефірі транслюватимуться всі матчі чемпіонату, а між ними вболівальники зможуть перекусити і втамувати спрагу, перевірити свої навички в різних конкурсах, зіграти у футбол у форматі п'ять на п'ять, відвідати концерти зірок естради та послухати свіжі сети місцевих діджеїв.