Копия Случайная новость

Екологічний туризм, екотуризм (англ. ecotour, ecotourism) - подорожі, що організовуються і здійснюються у такий спосіб, щоб не порушувати природний баланс екосистем, ландшафтів, не виснажувати туристсько-рекреаційні ресурси територій відвідування.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012» частина 1

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.1. Геоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012»

Київ

Місто Київ розташоване у центрі Східної Європи, має сприятливе географічне положення і природні умови. Київ лежить на обох берегах Дніпра. Північна частина міста розташована на Поліській низовині, південно-західна (правобережна) – на Придніпровській височині, південно-східна (лівобережна) – на Придніпровській низовині. Перевищення відносних висот на правобережжі сягає 100-105 м. Чисельність населення м. Києва становить – 2,8 млн. чол. Основою Герба міста Києва є зображення Архангела Михаїла. Прапор міста Києва - це оздоблене золотою смугою з бахромою блакитне полотнище із зображенням у центрі постаті Архангела Михаїла. [18]. Споконвічний Київ, оповитий легендами і міфами, розкинувся на семи мальовничих пагорбах вздовж могутнього Дніпра. Вічне місто Східної Європи, Київ має унікальні природні і культурні пам’ятки, які створюють неповторну ауру столиці.

 

Більш як половину території міста становлять ліси, зелені насадження загального користування та водойми. Основою системи зелених насаджень міста є унікальний водно-зелений діаметр довжиною до 30 км та шириною 1,5-5 км, який включає акваторію Дніпра з островами, прибережні парки та лугопарки.
Київ має багаті рекреаційні ресурси. Місто оточене майже суцільним кільцем лісів. На півночі, північно-заході та заході (зона мішаних лісів) розташовані хвойні та широколистяні, у лісостеповій зоні - широколистяні ліси. В межах міста знаходяться значні природні та штучні лісопарки і парки. В розрахунку на одного мешканця площі, відведення під зелені насадження становить понад 200 кв.м.
Столиця України, місто Київ на даному етапі свого розвитку є політичним, економічним та адміністративним центром держави, місцем розташування резиденції глави держави - Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, інших центральних органів державної влади. [9].

В Києві сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, будівельного комплексу, розвинутої системи галузей комунального господарства, транспортних засобів, систем сучасного зв'язку тощо. В Києві розташовано і функціонує понад 430 великих промислових підприємств, а також тисячі малих і середніх підприємств, будівельних організацій, організацій транспорту, зв'язку тощо.

У Києві базується найвідоміший українській клуб - "Динамо", яке було засноване в 1927 році та є рекордсменом радянського та українського незалежного футболу за кількістю чемпіонських і кубкових титулів.

Окрім динамівців, у елітному дивізіоні національної першості столицю також представляють "Арсенал" та "Оболонь", спонсором якої є однойменний пивзавод. Утім, найбільшу армію вболівальників мають саме біло-сині. В активі "Динамо" 13 перемог у чемпіонатах Радянського союзу та дев'ять - у Кубку СРСР. За часів незалежності динамівці також 13 разів ставали найсильнішою командою України, здобули дев'ять національних кубків та п'ять Суперкубків.

Колектив, що на момент заснування представляв спортивне товариство міліції, з часом поповнювали здібні новобранці, які прищепили партнерам любов до філігранної роботи з м'ячем та ігрової дисципліни. Команда швидко прогресувала і у 1960-х та 1970-х роках  вже домінувала на внутрішній арені. Величезна роль у становленні "Динамо" як клубу міжнародного класу зіграли Віктор Маслов, що очолив киян у 1964-му, та колишній нападник біло-синіх Валерій Лобановський, який вперше став тренером киян у 34 роки в 1973-му.

Під керівництвом Лобановського "Динамо" двічі виграло Кубок кубків (1975, 1986), а також Суперкубок УЄФА (1975). Наразі півфіналіст Кубку європейських чемпіонів 1977, 1987 та 1999 рр. втримує лідерські позиції і в незалежній Україні. Утім, Київ не завжди був флагманом українського футболу - свого часу місцеві команди перебували в тіні колективів із Харкова, Одеси та Львова.

У 1900 році в робітничих передмістях Києва зародився футбол, привезений закордонними (переважно - чеськими та німецькими) працівниками місцевих заводів. Перша команда представляла машинобудівний та котельний завод Гретера і Криванека, а перше поле було побудоване поруч із територією нинішньої кіностудії Довженка, що на Шулявці. Нова гра швидко завоювала популярність, але справжній бум місцевого футболу розпочався в 1934 році, коли в Київ із Харкова повернулася столиця України, тоді ще - радянської.

Київська фан-зона розташована в самому центрі міста. На Майдані Незалежності будуть розміщені чотири гігантських екрана, які будуть працювати з опівдня до першої години ночі. Тут у прямому ефірі транслюватимуться всі матчі чемпіонату, а між ними вболівальники зможуть перекусити і втамувати спрагу, перевірити свої навички в різних конкурсах, зіграти у футбол у форматі п'ять на п'ять, відвідати концерти зірок естради та послухати свіжі сети місцевих діджеїв.