Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискГеоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012» частина 1

Анастасія Ступачаенко

магістр географії рекреації та туризму

кафедри географії України

географічного факультету

Київського національного університету імені Тараса Шевченка

аналітичний огляд для екотур-інфо

Євро 2012 «Фанати – міфи і реалії»

1.1. Геоконфліктологічна характеристика міст – учасників «Євро – 2012»

Київ

Місто Київ розташоване у центрі Східної Європи, має сприятливе географічне положення і природні умови. Київ лежить на обох берегах Дніпра. Північна частина міста розташована на Поліській низовині, південно-західна (правобережна) – на Придніпровській височині, південно-східна (лівобережна) – на Придніпровській низовині. Перевищення відносних висот на правобережжі сягає 100-105 м. Чисельність населення м. Києва становить – 2,8 млн. чол. Основою Герба міста Києва є зображення Архангела Михаїла. Прапор міста Києва - це оздоблене золотою смугою з бахромою блакитне полотнище із зображенням у центрі постаті Архангела Михаїла. [18]. Споконвічний Київ, оповитий легендами і міфами, розкинувся на семи мальовничих пагорбах вздовж могутнього Дніпра. Вічне місто Східної Європи, Київ має унікальні природні і культурні пам’ятки, які створюють неповторну ауру столиці.

 

Більш як половину території міста становлять ліси, зелені насадження загального користування та водойми. Основою системи зелених насаджень міста є унікальний водно-зелений діаметр довжиною до 30 км та шириною 1,5-5 км, який включає акваторію Дніпра з островами, прибережні парки та лугопарки.
Київ має багаті рекреаційні ресурси. Місто оточене майже суцільним кільцем лісів. На півночі, північно-заході та заході (зона мішаних лісів) розташовані хвойні та широколистяні, у лісостеповій зоні - широколистяні ліси. В межах міста знаходяться значні природні та штучні лісопарки і парки. В розрахунку на одного мешканця площі, відведення під зелені насадження становить понад 200 кв.м.
Столиця України, місто Київ на даному етапі свого розвитку є політичним, економічним та адміністративним центром держави, місцем розташування резиденції глави держави - Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Конституційного Суду України, інших центральних органів державної влади. [9].

В Києві сконцентровано потужний економічний потенціал, який складається з багатогалузевої промисловості, будівельного комплексу, розвинутої системи галузей комунального господарства, транспортних засобів, систем сучасного зв'язку тощо. В Києві розташовано і функціонує понад 430 великих промислових підприємств, а також тисячі малих і середніх підприємств, будівельних організацій, організацій транспорту, зв'язку тощо.

У Києві базується найвідоміший українській клуб - "Динамо", яке було засноване в 1927 році та є рекордсменом радянського та українського незалежного футболу за кількістю чемпіонських і кубкових титулів.

Окрім динамівців, у елітному дивізіоні національної першості столицю також представляють "Арсенал" та "Оболонь", спонсором якої є однойменний пивзавод. Утім, найбільшу армію вболівальників мають саме біло-сині. В активі "Динамо" 13 перемог у чемпіонатах Радянського союзу та дев'ять - у Кубку СРСР. За часів незалежності динамівці також 13 разів ставали найсильнішою командою України, здобули дев'ять національних кубків та п'ять Суперкубків.

Колектив, що на момент заснування представляв спортивне товариство міліції, з часом поповнювали здібні новобранці, які прищепили партнерам любов до філігранної роботи з м'ячем та ігрової дисципліни. Команда швидко прогресувала і у 1960-х та 1970-х роках  вже домінувала на внутрішній арені. Величезна роль у становленні "Динамо" як клубу міжнародного класу зіграли Віктор Маслов, що очолив киян у 1964-му, та колишній нападник біло-синіх Валерій Лобановський, який вперше став тренером киян у 34 роки в 1973-му.

Під керівництвом Лобановського "Динамо" двічі виграло Кубок кубків (1975, 1986), а також Суперкубок УЄФА (1975). Наразі півфіналіст Кубку європейських чемпіонів 1977, 1987 та 1999 рр. втримує лідерські позиції і в незалежній Україні. Утім, Київ не завжди був флагманом українського футболу - свого часу місцеві команди перебували в тіні колективів із Харкова, Одеси та Львова.

У 1900 році в робітничих передмістях Києва зародився футбол, привезений закордонними (переважно - чеськими та німецькими) працівниками місцевих заводів. Перша команда представляла машинобудівний та котельний завод Гретера і Криванека, а перше поле було побудоване поруч із територією нинішньої кіностудії Довженка, що на Шулявці. Нова гра швидко завоювала популярність, але справжній бум місцевого футболу розпочався в 1934 році, коли в Київ із Харкова повернулася столиця України, тоді ще - радянської.

Київська фан-зона розташована в самому центрі міста. На Майдані Незалежності будуть розміщені чотири гігантських екрана, які будуть працювати з опівдня до першої години ночі. Тут у прямому ефірі транслюватимуться всі матчі чемпіонату, а між ними вболівальники зможуть перекусити і втамувати спрагу, перевірити свої навички в різних конкурсах, зіграти у футбол у форматі п'ять на п'ять, відвідати концерти зірок естради та послухати свіжі сети місцевих діджеїв.