Копия Случайная новость

Екологічний туризм, екотуризм (англ. ecotour, ecotourism) - подорожі, що організовуються і здійснюються у такий спосіб, щоб не порушувати природний баланс екосистем, ландшафтів, не виснажувати туристсько-рекреаційні ресурси територій відвідування.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискЕкспоцентр України: в глиб лісу та часу

Центр Командної Взаємодії «Еко Тур»

спільно з КНУ ім. Тараса Шевченка презентує

Туристські маршрути міста Києва


Автор магістр географії рекреації та туризму

Рудая Марина

М

Маршрут пролягає затишними алеями Національного комплексу «Експоцентр України» між будівлями колишніх павільйонів Виставки досягнень народного господарства УРСР. Ці грандіозні споруди, що височать над пишними кронами дерев і виблискують радянськими гербами та зірками, навівають ностальгічні спогади у старшого покоління про життя в давно забуту епоху Радянського Союзу, а у молоді викликають почуття поваги та шани до минулих сторінок історії своєї батьківщини. Друга частина маршруту прокладена тінистими стежками широколистяного Голосіївського лісу, що має природоохоронний статус і входить до національного природного парку «Голосіївський». Характеристики маршруту: Загальна протяжність – 6,5 км. Час проходження у повільному темпі складає близько 3 год. Передбачено 10 оглядових точок. Лінія маршруту проходить по асфальтованим доріжкам. Маршрут розрахований на учнів середніх загальноосвітніх шкіл, студентів Вузів, гостей Києва та всіх бажаючих відпочити від шуму міста і провести час у затишній атмосфері Голосіївського лісу

С

Схема проїзду до Експоцентру від залізничного вокзалу - маршрутним таксі № 458, № 726 від залізничного вокзалу “Південний” - маршрутним таксі № 507, № 305  від станції метро “Либідська”, “Голосіївська” - тролейбусом № 43, 11, 12, маршрутними таксі № 563,156, 172, 206, 212, 444, 507, 563 до зупинки «Експоцентр» від станції метро “Васильківська” -  маршрутними таксі № 172,156, 458 до зупинки «Експоцентр» від центрального автовокзалу - тролейбусом № 43, 11, 12, маршрутними таксі № 563, 156, 172, 206, 212, 416, 444, 515 до зупинки «Експоцентр» від Кільцевої дороги  - автобусом № 56, маршрутними таксі № 56, 461

Початок Маршрут бере початок біля головного входу до Експоцентру – величної, повністю симетричної будівлі, виконаної у стилі барокко. Облицьована інкерманським каменем і прикрашена радянською символікою, споруда підкреслює грандіозність всього архітектурного ансамблю комплексу, маючи при цьому статус історико-культурної пам'ятки України. Пройшовши крізь колонаду центрального входу, погляду відкривається мальовнича панорама на головний павільйон експоцентру і величезний фонтан. У дні коли на території експоцентру не проводиться ніяких заходів, ніщо не відволікає від місцевої атмосфери, як відголоски радянського минулого з'являються відчуття спокою, умиротворення, впевненості у майбутньому. Здається, ніби переносишся в часі і потрапляєш дійсно в іншу епоху.

З

Звернувши на північний схід, прямуємо 220 м по алеї вічнозелених кущів до невеликого озера. Навколо розкинулись паркові насадження берізок, ялинок та кленів, що влітку створюють приємний затінок, а в осінню пору вкривають землю золотим килимом. Не так давно на цьому місці був пустир, а зараз тут синіє водяна глядь озера, де іноді можна побачити плаваючих лебедів. Огинаючи водойму з лівого боку, наближаємось до нещодавно відреставрованого ресторану “Прага”.

Д

Друге життя отримав ресторан «Прага» - граціозне забарвлення парку колишньої ВДНГ. Будівля, зведена понад півстоліття тому, розквітла класичним інтер'єром в сучасній інтерпретації. Окремої уваги заслуговує ландшафтний дизайн прилеглої території, що підкреслює красу споруди і створює особливу атмосферу навколо неї. Заклад пропонує популярні страви Європейської, Італійської, Середземноморської, Чеської та Японської кухні, приготовані на іспанській дров'яній печі - хоспері та широкий вибір розваг. Незважаючи на недовгий термін функціонування після відновлення (з квітня 2011 року), ресторан вже став популярним місцем відпочинку серед киян. Однією з прокладених доріжок на південь від споруди виходимо з території ресторану та прямуємо далі східною напівкільцевою алеєю виставкового комплексу.

М

Минаємо павільйон “Будівництво”, що використовується для проведення нерегулярних виставок, і руїни недобудованого павільйону “Транспорт” у формі велетенського колеса. За 137 м на північний схід від похмурих руїн можна зустріти павільйон “Хімічна промисловість”. Багате оздоблення вишуканими візерунками центрального фасаду будівлі приковує погляд навіть незважаючи на занедбаність і обшарпаність павільйону. Навпроти повільйону -меморіал що вшановує світлу пам’ять воїнів, загиблих на території НК “Експоцентр України”. У прилеглому лісовому масиві височіть стара водонапірна вежа. Прямуємо до неї 115 метрів на південний схід від меморіалу. Лінія маршруту на цьому етапі пролягає до північно-східної межі Експоцентру і Голосіївського лісу. Помітно, що ця територія вже багато років не використовується – крізь суцільний шар асфальту пробиваються молоді деревця кленів та берізок. Колись ця споруда слугувала для забезпечення прилеглих житлових масивів водою. В години зменшення водоспоживання надлишок води, що подавався насосною станцією, накопичувався цій башті і витрачався з неї в години збільшеного водоспоживання. Споруда складається з великого резервуару для збору води і труб для її перенесення.

О

Оцінивши зразок комунального господарства минулого століття вирушаємо далі тінистими стежками Голосіївського лісу. Для цього звертаємо на асфальтовану доріжку, що проходить у південно-західному напрямку від башти. Пройшовши 450 м зустрічаємо автостоянку і відчинені ворота ресторану “Колиба”. Тут, на свіжому повітрі можна провести свята різного формату - починаючи з маленького сімейного і закінчуючи великим корпоративним заходом. На спеціально обладнаних місцях з дерев'яними столами і лавками під дахом є можливість приготувати свої улюблені страви на мангалі. Поряд є дитячий майданчик і поляна для рухливих ігор. Кожне місце розраховане на 15-20 чоловік. Раніше на цьому місці працював зелений театр ВДНГ. Знову заглиблюємось у таємничий світ грабового лісу. Уважно спостерігаючи, можна помітити його численних жителів що снують у траві та між гілками дерев. При цьому слід пам'ятати, що ми не маємо права порушувати природної гармонії життя цих істот.

П

Прямуємо не звертаючи з доріжки у напрямку на південь. На роздоріжжі яке зустрічаємо пройшовши більше 1 км, повертаємо на захід. Після тривалої прогулянки лісом, стежка виводить до службового в'їзду до експоцентру, що знаходиться під пильною охороною четвероногих друзів. Тут же при вході до лісу встановлено попереджувальні знаки. Це крайня південна точка експоцентру, вона знаходиться на вул. Академіка Заболотного. Рухаємось найдовшою алеєю виставкового комплексу до сільськогосподарської частини виставки, що на даний момент майже не задіяна – більшість павільйонів здається в оренду. Пройшовши близько 800 м, зупиняємось коло мальовничих ставків, що у теплу пору року заселені зграями прудких диких качок.

Народні художні промисли

О

Обійшовши водойми з заходу, прямуємо близько 500 м на північний схід по затишній алеї горіхових дерев вздовж іподрому, пасовищ, загонів і тренувальних майданчиків для коней. На цій території у приміщеннях колишніх павільйонів “Велика рогата худоба”, “Вівчарство” і “Свинарство” тепер організовано приватні стайні. Минувши стайні, повертаємо на схід. Через 100 м розташований павільйон “Народні художні промисли”, що використовується як адміністративна будівля. Обходимо споруду з східного боку і прямуємо далі.

Павільйон Наука

Н

Неподалік – за 170 м на схід - розташована занедбана споруда колишнього кафе “Літо”, прикрашена яскравим квітковим орнаментом. Поруч знаходиться будівля колишнього кафе “Весна”. Придивившись, можна помітити що ці споруди є майже ідентичними. Відмінність у тому, що одна з них повністю відреставрована. Минаємо паркові насадження декоративних карликових лип, цікаво оформлений фонтан навпроти будівель кафе, рухаючись 130 м на північний схід і наближаємось до павільйону “Наука”, що використовується для нерегулярних виставок. Завершуємо мандрівку біля величної споруди головного павільйону експоцентру, розташованої за 110 м на захід від павільйону “Наука”. Центральний фасад будівлі та купол прикрашені вишуканим оздобленням. Не менш оригінальним павільйон виглядає в середині.

П

План павільйону виконаний за принципом центричних будівель. У центрі розташована кругла зала навколо якої встановлено вісім спарених колон, що підтримують галерею та декорований сферичний купол діаметром 19 м, в центрі якого скляна частина для природного освітлення. Навколо центрального залу розміщені експозиційні, які в плані мають прямокутну і квадратну форми і освітлюються складною системою вітражів та ліхтарів денного світла.

Продивитись фото стежки "Експоцентр України: в глиб лісу та часу"

 
 • images/stories/recreat1/01.jpg
 • images/stories/recreat1/02.jpg
 • images/stories/recreat1/03.jpg
 • images/stories/recreat1/04.jpg
 • images/stories/recreat1/05.jpg
 • images/stories/recreat1/06.jpg
 • images/stories/recreat1/07.jpg
 • images/stories/recreat1/08.jpg
 • images/stories/recreat1/09.jpg
 • images/stories/recreat1/10.jpg
 • images/stories/recreat2/011.jpg
 • images/stories/recreat2/012.jpg
 • images/stories/recreat2/013.jpg
 • images/stories/recreat2/014.jpg
 • images/stories/recreat2/015.jpg
 • images/stories/recreat2/016.jpg
 • images/stories/recreat2/017.jpg
 • images/stories/recreat2/018.jpg
 • images/stories/recreat2/019.jpg
 • images/stories/recreat2/020.jpg
 • images/stories/recreat3/021.jpg
 • images/stories/recreat3/022.jpg
 • images/stories/recreat3/023.jpg
 • images/stories/recreat3/024.jpg
 • images/stories/recreat3/025.jpg
 • images/stories/recreat3/026.jpg
 • images/stories/recreat3/027.jpg
 • images/stories/recreat3/028.jpg
 • images/stories/recreat3/029.jpg
 • images/stories/recreat3/030.jpg
 • images/stories/recreat4/p009.jpg
 • images/stories/recreat4/p031.jpg
 • images/stories/recreat4/p032.jpg
 • images/stories/recreat4/p033.jpg
 • images/stories/recreat4/p034.jpg
 • images/stories/recreat4/p035.jpg
 • images/stories/recreat4/p036.jpg
 • images/stories/recreat4/p037.jpg
 • images/stories/recreat4/p038.jpg
 • images/stories/recreat4/p039.jpg
 • images/stories/recreat4/p040.jpg
 • images/stories/recreat5/p041.jpg
 • images/stories/recreat5/p042.jpg
 • images/stories/recreat5/p043.jpg
 • images/stories/recreat5/p044.jpg
 • images/stories/recreat5/p045.jpg
 • images/stories/recreat5/p046.jpg
 • images/stories/recreat5/p047.jpg
 • images/stories/recreat5/p048.jpg
 • images/stories/recreat5/p049.jpg
 • images/stories/recreat5/p050.jpg
 • images/stories/recreat6/p051.jpg
 • images/stories/recreat6/p052.jpg
 • images/stories/recreat6/p053.jpg
 • images/stories/recreat6/p054.jpg
 • images/stories/recreat6/p055.jpg
 • images/stories/recreat6/p056.jpg
 • images/stories/recreat6/p057.jpg
 • images/stories/recreat6/p058.jpg
 • images/stories/recreat6/p059.jpg
 • images/stories/recreat6/p060.jpg