Копия Случайная новость

Етнотолерантна (її ще можна назвати етногеоекологічною) виявляється у повазі інтересів місцевих жителів. Це перш за все шанобливе ставлення до місцевого населення, збереження традиційних систем природокористування, повага та дотримання місцевих законів і звичаїв, а також внесок туризму в соціально-економічний розвиток даної території.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискЕКОТУР – OUTDOORING частина 29

«ЕКОТУР – OUTDOORING»


(за матеріалами навчального посібника «Спортивно-оздоровчий туризм» Ю.В. Щур, О.Ю. Дмитрук
та курсу лекцій з «Активного туризму» С.В.Дмитрук)

Світлана Дмитрук «Екотур-інфо»

Частина 29
Обов’язки санінструктора в туристському поході

Під час проведення масових спортивно-оздоровчих заходів надання медичної допомогти потерпілим покладається на дипломованого спеціаліста з вищою медичною освітою. В туристських подорожах медичне забезпечення входить у функції санінструктора, який призначається з числа учасників походу і не завжди має медичну освіту, але пройшов відповідну підготовку в одному з медичних закладів, організації цивільної оброни або червоного хреста.
Коло обов’язків санінструктора в туристському поході включає комплектування і підтримання в стані постійної готовності похідної аптечки, вміння практично застосовувати наявні у ній засоби, діагностику найбільш поширених захворювань і травм, а також володіння прийомами надання першої медичної допомоги і лікування, постійний контроль за станом здоров’я членів групи , якістю їжі, дотриманням правил особистої гігієни.

До переліку захворювань і травм, основи діагностики і лікування яких повинен знати санінструктор, входять: простудні захворювання (гострі респіраторні інфекції, грип, ангіна, запалення легенів), шлунково-кишкові захворювання (дизентерія, черевний тиф, “гострий живіт”, харчові отруєння), укуси отруйних змій і комах, гірська хвороба, снігова сліпота, тепловий і сонячний удар, обмороження, загальне замерзання (переохолодження), асфіксія при потраплянні в лавину, воду або дим, внутрішні кровотечі, ураження блискавкою, електричним струмом, струс головного мозку, гнійничкові захворювання шкіри, опіки, удари, розтяг і розрив зв’язок, вивихи і переломи кісток.

Похідна аптечка
Вирушаючи в похід, кожна група незалежно від дальності маршруту, повинна обов’язково мати з собою похідну аптечку, упаковану надійно, але з тим розрахунком, щоб у разі потреби її можна було швидко розпакувати. Герметичність упаковки, бажана в будь-яких походах, для водних маршрутів є обов’язковою.
Розрізняють два основних типи похідних аптечок (табл. 3.): групову індивідуальну. Групова аптечка повинна включати повний набір медикаментів для надання допомоги у випадку можливих захворювань і травм, які найбільш часто трапляються на маршруті. До індивідуальної аптечки, крім необхідного мінімуму медичних препаратів і перев’язочних матеріалів, повинні входити індивідуальні ліки, необхідні при наявності у людини алергічних реакцій, а також хронічних хвороб, при яких дозволено брати участь в експедиціях, і т.ін.
Таблиця 3. Склад похідної аптечки на 8-10 осіб для різних видів туристських походів при відсутності в групі медпрацівника.
Медикаменти    Кількість    Застосування, дозування
1    2    3
Перев’язочний матеріал
Бинти стерильні    5 шт.    Для перев’язки при пораненнях, давлячих пов’язок при кровотечах, вивихах, подряпинах
Бинти нестерильні: середньої ширини (7 см)    5 шт.    
широкі (14 см)    5 шт.    
Індивідуальні пакети    2-3 шт.    
Вата медична    200 г    
Бинт еластичний     2 шт.    
Бинт гумовий 6 х 450 мм    2 шт.    
Лейкопластир    3 шт.    
Джгут тканинний    1 шт.    
Хустка трикутна    1 шт.    
Пластир бактерицидний    5 шт.    
Англійська булавка    5 шт.    
Ножиці    1 шт.    
Знезаражуючі засоби
Настоянка йоду 3-5%    50 мл    Для обробки країв ран, полоскання ротової порожнини при ангіні (3-4 краплі на 100 мл теплої води)
Розчин діамантової зелені    30 мл     Для обробки країв ран
Перманганат калію (порошок)    10 г    Блідо-рожевий розчин для полоскання і промивання шлунку, рожевий – для промивання гнійних ран, темно-вишневий – для обробки країв ран, подряпин
Пантоцид (таблетки)    20 шт.    Для знезараження води. 1 таблетку розчиняють у 0,5-0,75л води і витримують 15 хв.
Пантенол (аерозоль)    3 шт.    Протизапальний, кровоспинний, антимікробний препарат для обробки рани.
Інгаліпт (аерозоль)    2 шт.    Антисептичний, протизапальний препарат; застосовується при ангіні, запаленні слизової оболонки рота.
Серцево-судинні засоби
Валідол (таблетки)    20 шт.    Заспокійливо впливає на центральну нервову систему. Має судинорозширювальну дію. Застосовується при болях у серці (стенокардія), неврозах, істеріях, як протиблювотний засіб при морській і повітряній хворобах (1 таблетка під язик)
Нітрогліцерин (таблетки)    20 шт.    Застосовується при сильних серцевих болях, при яких не допомагає валідол (1 таблетка під язик).
Валокордин, корвалол, кордіамін    20 мл    Застосовується при серцевих болях, тахікардії, підвищеній дратівливості, безсонні, неврозах (20 крапель на невелику кількість води).
Кофеїн (таблетки)    20 шт.    Стимулює діяльність дихальної і серцево-судинної системи, активізує роботу серцевого м’яза. Застосовується при шоковому, послабленні серцевої діяльності, отруєннях, спазмах судин головного мозку. 1 таблетка за прийом
Засоби проти шлунково-кишкових захворювань
Фталазол (таблетки)    40 шт.    Протибактеріальний засіб при дизентерії, ентероколітах (розладі шлунку), харчових отруєннях (по 2 таблетки 3 рази на день після їжі).
Левоміцетин (таблетки)    20 шт.    При дизентерії, харчових отруєннях, черевному тифі, туляремії (по 1 таблетці 3-6 разів на день під час або після їжі).
Бесалол (таблетки)    20 шт.    При захворюваннях шлунково-кишкового тракту, що супроводжується болями, спазмами (по 1 таблетці 2 рази на день).
Пурген (таблетки)    20 шт.    При запорах (по 1 таблетці 2-3 рази на день).
Сульфат натрію    100 г    Застосовується як проносне при отруєннях (30 г на 0,5 стакана теплої води за один прийом).
Вугілля активоване (карболен) (таблетки)    20 шт.    При розладі шлунку, метеоризмі, харчових отруєннях (по 1-2 таблетці за прийом).
Протизапальні засоби
Сульфадиметоксин (таблетки)    40 шт.    При ангіні, застудах, запаленні легенів, дизентерії (протягом першої доби по 3 таблетки за прийом до їжі, наступної – по 1 таблетці 3 рази на день до їжі).
Еритроміцин (таблетки)    50 шт.    При запаленні легенів, бронхіті, ангіні, карбункулах, холециститі, рановій інфекції та інших запаленнях (по 1 таблетці 4 рази на день під час їжі).
Лібексин (таблетки)    20 шт.    Засіб від кашлю при гострих захворюваннях верхніх дихальних шляхів, запаленні легенів (по 1 таблетці 3 рази на день)
Невіграмон (капсули)    20 шт.    При інфекціях сечовивідних шляхів – циститі, пієліті (по 1 капсулі 4 рази на день).
Гірчичники    30 шт.    При бронхіті, запаленні легенів
Знеболюючі і жаропонижуючі засоби
Аспірин (ацетилсаліцилова кислота) (таблетки)    30 шт.    Знеболюючий, заспокійливий, жарознижуючий, протиревматичний засіб (по 1 таблетці 3 рази на день після їжі).
Анальгін (таблетки)    30 шт.    При головних болях, невралгії, артритах (болях у суглобах), міазиті, радикуліті (по 1 таблетці 2-3 рази на день).
Димедрол (таблетки)    20 шт.    При алергії, високій температурі (понад 38,5° С). Приймати паралельно з аспірином, анальгіном (по 1 таблетці 2 рази на день після їжі).
Но-шпа (таблетки)    20 шт.    При загостренні жовчо- і сечокам’яної хвороби (по 1-2 таблетці 2-3 рази на день).
Зубні краплі    2 пляшечки    Змочену зубними краплями вату покласти на хворий зуб.
Інші засоби
Нашатирний спирт (ампули)    10 шт.    При вдиханні активізує діяльність дихального центру. Застосовується для відновлення дихання при втраті свідомості, запамороченні, шоку і т.ін. Дати хворому вату (марлю), змочену нашатирним спиртом.
Кислота борна    10 г    Антисептичний засіб. Застосовують у вигляді водного розчину для полоскання рота, зіву, промивання очей (1 чайна ложка на склянку води; для очей – ½ чайної ложки).
Двовуглекисла сода    100 г    Для промивання шлунку (1 столова ложка на 1 л теплої води), полоскання горла (1 чайна ложка на склянку теплої води).
Аерон (таблетки)    10 шт.    Для профілактики і лікування морської і повітряної хвороб при запамороченні, нудоті, головному болі (по 1-2 таблетці під час їжі; запивати чаєм)
Тріоксазин (таблетки)    10 шт.    Заспокійливий засіб, зменшує нервове напруження і почуття страху (по 1 таблетці 2 рази на день).
Віпратокс, апізатрон    1 тюбик    При артриті, міазиті, радикуліті і т.ін. Втирати у шкіру (по 2-3 г мазі 2-3 рази на день) з наступним утепленням спеціальною пов’язкою.
“Дета”, “Тайга”, “Репудрін”     4-5 флаконів    Засоби, що відганяють комах (комарів, мошок, кліщів тощо).
Дитячий крем    2 тюбики    Для змащення опрілостей, потертостей
Креми “Ланолін”, “Нівея”    1 тюбик    Для змащення шкіри обличчя, губ, запобігання сонячним опікам.
Полівітаміни (драже)    120 шт.    Для активізації обмінних процесів покращення загального стану організму значних фізичних навантаженнях (по 1-2 драже 4 рази на день).
Вітамін С з глюкозою (таблетки)    120 шт.    Для прискореного відновлення енергетичних витрат організму (по 1-2 таблетки 3 рази на день).
Екстракт елеутерокока    2 пляшечки по 50 мл    Для підвищення тонусу і покращення загального стану організму (по 20-30 крапель 2-3 рази на день за 30 хв. до їжі).
Гумова груша мала (20 мл)    1 шт.    Для промивання вух.
Гумова груша з м’яким наонечником (200 мл)     1 шт.    Для очищення кишечника.
Зажим кровоспинний    1 шт.    
Термометр медичний    2 шт.    
Мозольний пластир    5 шт.    
Піпетка    2 шт.