Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискАНІМАЦІЙНИЙ ЕКОТУР частина 20

Анімаційний Екотур

C. Дмитрук, Екотур-інфо

Просторове та контекстуальне розташування аніматора туристських ігор

Нижня локалізація “Група над аніматором”. Зазвичай робота аніматора на рівні спеціальної позиції за такого типу розташування використовується дуже обмежено, хоча на практиці жодний аніматор не застрахований від потрапляння в подібні обставини. Так, аніматор може виявитися в такій ситуації в результаті наступних причин: коли своїми діями (нехай навіть формально правильними) викликає у групи або окремих туристів роздратування або агресію; не адекватно сприймає те, що відбувається, або вибудовує взаємодію з групою, спираючись на невірну інформацію; припускається явної помилки і група починає його виправляти; з різних причин втратив авторитет та повагу групи і туристи не сприймають, ігнорують чи саботують його; втратив контроль над процесом виконання вправи і намагається його відновити, але всі спроби закінчуються невдачею; група стає на захист одного з туристів і об'єднується проти аніматора; група демонструє більш високий рівень чесності, відкритості, відповідальності, прихильності результату тощо. Зазначимо, що всі ці обставини зазвичай виникають зненацька і несподівано для аніматора і характеризуються такими основними ознаками: група об’єднується проти аніматора й виявляється психологічно сильнішою за нього.

 

Найперше, що має сенс зробити аніматору у подібному випадку, це чесно признатися самому собі в тому, що група виявилася над ним і усвідомити, які настанови і дії призвели до цього результату. Частіше за все, це занадто велика впевненість аніматора у власній правоті, бажання контролювати групу, страх припуститися помилки, несприйнятливість до зворотного зв'язку, постійне порівняння поточних подій з минулим досвідом та ін. Отже, аніматору насамперед необхідно чітко усвідомити, що власне відбувається і чому. При цьому не варто опускати руки і відпускати гру на самоплив, адже у аніматора є унікальна можливість все почати з “чистого аркуша”. До того ж, коли він опиняється під групою, туристи зазвичай об'єднуються з метою “добити аніматора”. При цьому в туристській групі відбувається вирішення внутрішніх конфліктів, розрядження напруженості, консолідація туристів й підвищення командної взаємодії, що власне і є одним з важливих завдань аніматора в туристських іграх.

Зрозуміло, що авторитет аніматора після цього має бути відновлений. Тут важливо не ігнорувати те, що відбулося, і, якщо аніматор припустився помилки, необхідно визнати її й повідомити про це групу (цілком прийнятно посміятися над собою на кшталт: “Оце так, майстерно ваш аніматор сів в калюжу!…”). Якщо аніматор отримав свій урок, у підсумковому обговоренні варто донести його до туристів і подякувати групі за нього. При цьому можна також ефективно використати цю ситуацію для демонстрації того, як треба працювати із зривами та помилками і стати для групи прикладом ефективності та чесності. Зазначимо також, що досвідчений аніматор може свідомо спровокувати подібну ситуацію (“підставитись” і “прийняти вогонь на себе”) з метою розворушити туристів, змусити їх відстоювати свою точку зору, дати привід згуртуватися, показати приклад ризику, дати дозвіл робити помилки та працювати зі зривами тощо.

Підсумовуючи вищенаведене, зазначимо, що для успішної організації і проведення туристських ігор аніматору необхідно займати різні позиції стосовно групи. Таким чином, ефективність роботи аніматора в значній мірі визначається кількістю позицій стосовно групи, у яких він може працювати, і його умінням вибрати найкращу позицію для певної групи в певний момент часу та застосувати найбільш відповідні спеціальні прийоми і техніки координування ігровим процесом.