Копия Случайная новость

Екологічний туризм можна визначити як інтегруючий напрямок рекреаційної діяльності спрямований на гармонізацію відносин між туристами, туроператорами, природним середовищем та місцевими громадами, що реалізується через екологізацію всіх видів туристської діяльності, охорону природи, екологічну освіту та виховання.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискGPS-орієнтування

Орієнтування – феномен геопросторової інтелектуальної та рухової активності людини

Ксенія Мішалова

Екотурінфо

Частина 5. GPS-орієнтування

Рекреаційне орієнтування представлене у всьому світі проектами, що здобули неймовірну популярність серед активного населення. Мова йде про «Пошук перетинів» та «Геокешинг».

Пошук перетинів - (англ. Degree Confluence Project) – проект, що полягає у відвідуванні тих точок земної кулі, де перетинаються географічні паралелі і меридіани, або, інакше кажучи, місць, широта і довгота яких виражається цілим числом градусів. Як правило, відвідуються точки, що знаходяться на суші, або, в зимовий час, на льодовій поверхні водойм.

Щоб займатися пошуком перетинів, необхідний GPS-приймач. Для подальшої публікації звіту про свою подорож бажано також мати фотоапарат, який дозволить зробити знімки показань GPS і місцевості, що оточує точку. Досягнення точок, що знаходяться на значній відстані від населених пунктів, може вимагати наявності власного транспорту, туристичних навичок і спорядження тощо. Деякі «шукачі» одночасно є геокешерамі. Іноді в точці перетину, або поблизу від неї, закладається геокешерскій тайник.

Геокешінг (geocaching від грец. Γεο-- Земля і англ. Cache - тайник) - туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає у знаходженні схованок, захованих іншими учасниками гри. Історія геокешінга, як сучасної гри, почалася в 2000 році. Дейв Алмер (Dave Ulmer) з Портленда (штат Орегон) в одній з мережевих конференцій запропонував друзям нову гру Stash («пряталки»), суть якої в те, що одна людина створює тайник, публікує його координати в інтернеті, а інші по цих координатах пробують знайти схованку. На наступний день Дейв відправився в ліс і неподалік від свого міста заховав перший тайник.

В геокешінг можна грати сім'єю, компанією або поодинці. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці ховають тайники, за допомогою GPS визначають їх географічні координати і повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці використовують ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схованок. Можна використовувати «зв'язки» c підключенням до КПК або ноутбука.

Цікаво, що до гри починають долучатися і виробники обладнання. Наприклад, в супутникових GPS-навігаторах фірми Garmin є функціональність по роботі з геокешерскімі тайниками. Також в форматах даних Garmin закладені два типи точок: неподолані тайник і взятий. В останніх моделях навігаторів реалізовані і багато додаткові функції, що допомагають геокешеру.

В деяких варіантах гри тайник рекомендується створювати тільки в місцях, які представляють природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому створення і пошук схованок перетворюються в активний пізнавальний процес. Гравці отримують безліч цікавих відомостей про визначні пам'ятки. Вітаються тайники, де ставиться оригінальна і важка (наприклад, багатокрокова) пошукова задача.

На перший погляд здається, що знайти схованку з допомогою GPS-приймача просто. Однак точність, з якою GPS-приймач визначає позицію, становить від декількох метрів до декількох десятків метрів - це дозволяє тільки «окреслити» невеликий район місцезнаходження тайника. Для більш точного пошуку контейнера треба користуватися підказками з опису тайника.

Проект охопив всю планету, про що свідчать сайти проекту в кожній з країн:

Geocaching.com - основний міжнародний сайт гри , що дав, власне, назву цьому виду розваг. На сайті гри знаходиться більше 1 мільйона схованок, на території Росії їх більше 200 штук (станом на липень 2011 р).

Geocaching.de, Opencaching.de - німецький сайт гри

Geocaching.com.au - австралійський сайт гри.

Geocaching.su - російський сайт гри.

Geoturizm.ru, невеликий російський сайт гри. Цей геокешерскій проект відносно новий, поки містить усього пару десятків схованок в Сибіру, але він розвивається.

Terracaching.com - американський підвид гри.

Navicache.com - ще один американський проект.

Shukach.com, Шукач (шукач) - самостійний український проект, що динамічно розвивається.

Розглядаючи інформацію про виникнення та розвиток орієнтування як особливого явища геопросторової активності людей в XIX та XX столітті, можна спостерігати його поетапне перетворення від аматорського орієнтування на місцевості до спортивного, від військового спрямування до абсолютно протилежного – туристського, від  змагального до рекреаційного. Зважаючи на зростаючу популярність рекреаційного орієнтування подібна тенденція розвитку такої геопросторової активності людей зберігатиметься і надалі, культивуючи нові види орієнтування та формуючи відповідно окремий сегмент на ринку туристсько-рекреаційних послуг.