Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискGPS-орієнтування

Орієнтування – феномен геопросторової інтелектуальної та рухової активності людини

Ксенія Мішалова

Екотурінфо

Частина 5. GPS-орієнтування

Рекреаційне орієнтування представлене у всьому світі проектами, що здобули неймовірну популярність серед активного населення. Мова йде про «Пошук перетинів» та «Геокешинг».

Пошук перетинів - (англ. Degree Confluence Project) – проект, що полягає у відвідуванні тих точок земної кулі, де перетинаються географічні паралелі і меридіани, або, інакше кажучи, місць, широта і довгота яких виражається цілим числом градусів. Як правило, відвідуються точки, що знаходяться на суші, або, в зимовий час, на льодовій поверхні водойм.

Щоб займатися пошуком перетинів, необхідний GPS-приймач. Для подальшої публікації звіту про свою подорож бажано також мати фотоапарат, який дозволить зробити знімки показань GPS і місцевості, що оточує точку. Досягнення точок, що знаходяться на значній відстані від населених пунктів, може вимагати наявності власного транспорту, туристичних навичок і спорядження тощо. Деякі «шукачі» одночасно є геокешерамі. Іноді в точці перетину, або поблизу від неї, закладається геокешерскій тайник.

Геокешінг (geocaching від грец. Γεο-- Земля і англ. Cache - тайник) - туристична гра із застосуванням супутникових навігаційних систем, яка полягає у знаходженні схованок, захованих іншими учасниками гри. Історія геокешінга, як сучасної гри, почалася в 2000 році. Дейв Алмер (Dave Ulmer) з Портленда (штат Орегон) в одній з мережевих конференцій запропонував друзям нову гру Stash («пряталки»), суть якої в те, що одна людина створює тайник, публікує його координати в інтернеті, а інші по цих координатах пробують знайти схованку. На наступний день Дейв відправився в ліс і неподалік від свого міста заховав перший тайник.

В геокешінг можна грати сім'єю, компанією або поодинці. Основна ідея полягає в тому, що одні гравці ховають тайники, за допомогою GPS визначають їх географічні координати і повідомляють про них в Інтернеті. Інші гравці використовують ці координати і свої GPS-приймачі для пошуку схованок. Можна використовувати «зв'язки» c підключенням до КПК або ноутбука.

Цікаво, що до гри починають долучатися і виробники обладнання. Наприклад, в супутникових GPS-навігаторах фірми Garmin є функціональність по роботі з геокешерскімі тайниками. Також в форматах даних Garmin закладені два типи точок: неподолані тайник і взятий. В останніх моделях навігаторів реалізовані і багато додаткові функції, що допомагають геокешеру.

В деяких варіантах гри тайник рекомендується створювати тільки в місцях, які представляють природний, історичний, культурний, географічний інтерес. Тому створення і пошук схованок перетворюються в активний пізнавальний процес. Гравці отримують безліч цікавих відомостей про визначні пам'ятки. Вітаються тайники, де ставиться оригінальна і важка (наприклад, багатокрокова) пошукова задача.

На перший погляд здається, що знайти схованку з допомогою GPS-приймача просто. Однак точність, з якою GPS-приймач визначає позицію, становить від декількох метрів до декількох десятків метрів - це дозволяє тільки «окреслити» невеликий район місцезнаходження тайника. Для більш точного пошуку контейнера треба користуватися підказками з опису тайника.

Проект охопив всю планету, про що свідчать сайти проекту в кожній з країн:

Geocaching.com - основний міжнародний сайт гри , що дав, власне, назву цьому виду розваг. На сайті гри знаходиться більше 1 мільйона схованок, на території Росії їх більше 200 штук (станом на липень 2011 р).

Geocaching.de, Opencaching.de - німецький сайт гри

Geocaching.com.au - австралійський сайт гри.

Geocaching.su - російський сайт гри.

Geoturizm.ru, невеликий російський сайт гри. Цей геокешерскій проект відносно новий, поки містить усього пару десятків схованок в Сибіру, але він розвивається.

Terracaching.com - американський підвид гри.

Navicache.com - ще один американський проект.

Shukach.com, Шукач (шукач) - самостійний український проект, що динамічно розвивається.

Розглядаючи інформацію про виникнення та розвиток орієнтування як особливого явища геопросторової активності людей в XIX та XX столітті, можна спостерігати його поетапне перетворення від аматорського орієнтування на місцевості до спортивного, від військового спрямування до абсолютно протилежного – туристського, від  змагального до рекреаційного. Зважаючи на зростаючу популярність рекреаційного орієнтування подібна тенденція розвитку такої геопросторової активності людей зберігатиметься і надалі, культивуючи нові види орієнтування та формуючи відповідно окремий сегмент на ринку туристсько-рекреаційних послуг.