Копия Случайная новость

Рекреационная деятельность охватывает различные виды занятий (туризм, физкультура, спорт, художественная самодеятельность, техническое творчество, коллекционирование и т.п.) с неодинаковой степенью физических, интеллектуальных и эмоциональных нагрузок.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискВикористання рекреаційного орієнтування в активних туристських програмах

Орієнтування – феномен геопросторової інтелектуальної та рухової активності людини

Ксенія Мішалова

Екотурінфо

Частина 4. Використання рекреаційного орієнтування в активних туристських програмах

Виникненню рекреаційного орієнтування передував перехідний етап від спортивного орієнтування до рогейну, а вже потім – до рекреаційного та міського орієнтування.

Рогейн - самостійний вид спорту, досить близький до спортивного орієнтування, пригодницьких перегонів, гірських марафонів і деяких інших видів спорту. Формально його можна вважати командним добовим орієнтуванням за вибором, хоча насправді він значно відрізняється від класичного спортивного наявністю елементів рекреаційного орієнтування.

Батьківщина рогейну - Австралія, вид спорту зародився в 1970-х роках і потім отримав розвиток у таких країнах, як Нова Зеландія, США, Канада. Міжнародна федерація рогейну (International Rogaining Federation, IRF) була створена в 1989 р. У 1992 році був проведений перший чемпіонат світу з цього виду спорту, з тих пір чемпіонати світу проходять один раз в два роки. Поступово цей вид спорту отримує розвиток в європейських країнах, у тому числі в Чеській республіці, Швеції, Ірландії, Росії. З 2003 року проводяться чемпіонати Європи з рогейну.

 

Рогейн - це універсальний вид спорту: в рогейну можуть брати участь як добре підготовлені найсильніші спортсмени, готові протягом 24 годин безперервно битися за звання чемпіонів, так і аматори, які прагнуть активно провести вихідні на природі. Команда сама визначає собі завдання під силу, вибирає порядок проходження дистанції і темп руху. Формат змагань (взяття контрольних пунктів за вибором) дозволяє в будь-який момент повернутися в базовий табір, де забезпечена гаряча їжа, можна переночувати і продовжити проходження дистанції на наступний ранок. Основна ідея рогейну - це спорт для всіх. Для кожної команди важливо визначити, які цілі вона ставить перед собою, і від цього залежатимуть відповіді на багато питань - вибір тактики, спорядження, екіпіровки. Всі змагання з рогейну, в тому числі чемпіонати світу, відкриті для участі всіх бажаючих.

Крім традиційного бігового рогейну виділяють:

- лижний рогейн (snogaine) – зимовий рогейн з використанням лиж або снігоступів;

- велорогейн (cyclogaine) - рогейн з використанням велосипеда для пересування (цей формат проводиться переважно 6 або 8:00).

А також екзотичні формати, практично не зустрічаються в країнах СНД:

- водний рогейн (paddlogaine) - рогейн на великій водній поверхні (наприклад, на великому озері з безліччю островів або на системі невеликих взаємопов'язаних озер) з використанням будь-яких плавальних засобів, що приводяться в рух людською силою (веслові човни, каное, байдарки і т.п. );

- метрогейн (metrogaine) - 6-годинний рогейн у великих містах, де в якості засобу пересування дозволено використовувати метрополітен (найближчий наш аналог - «Той, що біжить містом»);

- пабгейн (pubgaine) - недовгі 2-3 годинний розважальний міський рогейн, де в якості КП використовуються різні паби тощо.

- міський рогейн, це екстремальні змагання в межах міста і слово «міський» в цьому поєднанні позначає не рівень змагань (чемпіонат міста), а місце проведення.