Копия Случайная новость

Рекреация – от лат. Recreatio  — восстановление; франц. recreation – развлечение, отдых, перемена действия, исключающая трудовую деятельность и характеризующие пространство, связанное с этими действиями.

Контакты

04111 Украина г.Киев ул.Салютная 1-Б
Телефон офиса:
тел. (044) 599-5332
тел. (044) 227-8149
Наши сайты:
www.ecotour.com.ua
www.team.biz.ua
www.aat.ecotour.com.ua
www.info.ecotour.com.ua
Наша почта:
tkv@ecotour.com.ua
info@ecotour.com.ua

ПоискРекреаційне орієнтування

Орієнтування – феномен геопросторової інтелектуальної та рухової активності людини

Ксенія Мішалова

Екотурінфо

Частина 3. Рекреаційне орієнтування

Такий різновид орієнтування - логічний перехід від спортивного орієнтування до більш урбанізованих та спрямованих на оздоровлення ігор. Мета рекреаційного орієнтування – не стільки фізичний розвиток людини, який передбачається в спортивному орієнтуванні, а фізичне оздоровлення, духовне та морально-естетичне збагачення під час дій.

Рекреаційне орієнтування виникло під дією багатьох факторів, серед них: статичність змагань зі спортивного орієнтування, локалізованість та прив’язка до умов навколишнього середовища, одноманітність завдань та контрольних пунктів, неможливість участі без наявності спортивного досвіду тощо. Всі ці аспекти унеможливлюють розвиток та популяризацію спортивного орієнтування. Саме тому і виник подібний феномен – рекреація, поєднана зі спортивними змаганнями.

До складових рекреаційного орієнтування можна віднести такі, як «рогейн», «міське орієнтування», «геокешінг», «пошук перетинів», «квест» тощо. Все це - незмінні атрибути та основні складові рекреаційного орієнтування, утворені завдяки глобальному поширенню та локальному вдосконаленню ідеї рекреаційних змагань.

Будучи молодим напрямком (про нього почали говорити лише на початку 21 століття), рекреаційне орієнтування здобуло популярність у всьому світі та продовжує невпинно розвиватися і еволюціонувати в нових та видозмінених формах. Поступово охоплюючи туристичний ринок, рекреаційне орієнтування стає незмінною складовою туристичної пропозиції, збагачуючи тим самим ринок туристичної індустрії.

Розвиток рекреаційного орієнтування в світі та Україні. Якщо розглядати географію виникнення та поширення рекреаційного орієнтування, то безперечно, слід починати пошуки з напрямку «захід», адже де, якщо не там, могло зародитися щось подібне. Наразі не можливо встановити конкретне місце та час проведення перших ігор квестового характеру. Але достовірно відомо, що перетнувши Атлантичний океан, квести почали свою подорож Європою. Першими згадками про впровадження рекреаційного орієнтування, як такого, є посилання на змагання з рогейну. Це видозмінений вид спорту, що поєднує елементи спортивного орієнтування та навчальні елементи пошуково-розвідувальних робіт, має екстремальні моменти в проведенні. Рогейн став початковою точкою в ланці перетворень спортивного орієнтування в рекреаційне, адже після рогейну, виділяється наступний тип пошуково-розважального орієнтування як пошук пересічень та геокешінг. Про ці та інші види складових ми продовжимо в деталізованому розгляді умов розвитку рекреаційного орієнтування в урбанізованих умовах.

Здобуваючи неймовірну популярність за кордоном, орієнтування в містах поступово перетинає їх та охоплює країни Європи.

Наразі не можливо знайти місто в Україні, в якому б не проводилися квестові або станційні ігри. Дедалі популярнішими стають екстремальні розваги, що проводяться в усіх великих містах країн СНД. Вони мають рекреаційний колорит і несуть в собі певну частку рекреації, проте вони більше орієнтовані за профілем міського орієнтування.